Lista ocen Renault Megane II (743) - Silnik

Na liście zabraknie 522 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~VoorT
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Silnik jest chyba najmocniejszym elementem tego samochodu. Cichy, oszczedny i dynamiczny. Wbrew obiegowym opiniom, nie ma z nim zadnych klopotow! A jest uzytkowany glownie (75%) w warszawskich korkach, co nie stanowi przyjaznych warunkow eksploatacji.
~Koto
Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW
100 KM, po benzynowym Punto jazda w trasie to przyjemność. Wyprzedzanie, górka - nie ma problemu. Kultura pracy? Nie miałbym zastrzeżeń ale mam problem na wolnych obrotach - są chwile gdy silnik bardzo "trzęsie". Niestety jeszcze nie mam diagnozy...
~zzapalka@o2.pl
Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW
105 KM z małego silniczka :) Mocy wystarcza i na miasto i na trasę. Dobre przełożenia, dynamika ok, przyspieszenia na każdym biegu wystarczające. Boję się tylko czy silnik nie jest zbyt wyżyłowany i jak się będzię sprawował przy większym przebiegu.
~meggi44@wp.pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Silnk pracuje dość dobrze,w mieście na krótkich trasach dość paliwożerny ok 9l/100km.Dynamika jazdy przeciętna ale do wyprzedzania wiekszości starszych modeli samochodów to wystarczy Dla mnie dla moich wymagań idealne by było auto z silnikiem 150-200KM
~Janusz W.
Sedan 1.5 dCi 85KM 63kW
Rewelacja.W każdych warunkach spełnia swoje zadanie.Jeżdżę i w Alpach i na nizinach.Moc zupełnie wystarczająca.Szybkość o wiele większa niż podaje producent.Jeżdżę jednak wyłącznie na paliwie Shell Power Diesel.W mieście również bardzo sprawny.
~piskorz100@wp.pl
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
idealny - cichy, oszczedny i jednoczesnie silny przy swojej mocy (80 KM). Jest elastyczny i fenomenalnie przyspiesza na V biegu. CHCECIE ABY WASZE SILNIKI DLUGO WAM SLUZYLY ? - TANKUJCIE DOBRE PALIWO Nie bedzie wowczas potrzeby naprawiac wtryskow.
~groniar
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Fatalnie.Przejechałem 20 000 km i wymieniałem dwa razy świece,silnik gaśnie bez przyczyny(KOMUTER NIC NIE WYKAZAŁ),dwa razy wiozła mnie laweta,a w serwisie nie mogą znależć przyczyny.Pierwsze wersje były dużo lepsze,nie miałem żadnych kłopotów
~Mupet
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Od samego początku na zimnym silniku niezależnie czy lato czy zima przez pierwsze 1000 m przy dużym gazie dławi silnik, tak jakby go zalewało lub wystepował brak paliwa. Do tej pory ASO w ramach gwarancji nie poradziło sobie z tym problemem.
~znajomy
Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW
jestem bardzo zbulwersowany awaryjnoscia tego auta,2razy juz wymieniali mi uszczelniacz na wale korbowym,tarcza sprzegla,blokada kierownicy,uklad wtryskowy,tylnie swiatla bo przeciekala woda,stuki na kolumnie kierowniczej i drgania,klopoty z wycieraczkami,
~Renault Megane 2 Lux Privilage 1.9 dCi
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Wysoka kultura pracy układu Common Rail i przyjemny szum sprężarki, ciągnie praktycznie od 1300 do 3800 obr. wtedy masz 300Nm i tylko głębokość wciśnięcia gazu decyduje o tym czy pędzisz jak strzała czy majestatycznie się wleczesz. Cichy i solidny!