Lista ocen Renault Megane II Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW 2002-2008 (104) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
1) Po 38 tys. przebiegu, klamka drzwi pasarzera zaczęła działać z większym oporem niż pozostałe. 2) Zamek w drzwiach kierowcy działa, ale słychć klekoczące drzwi na nierównościach, przy dodaniu gazu i hamowaniu (cecha wszystkich megane mk II - usówa się to regulacją rygla w słupkach bocznych, ale tylko w serwisie na blacharni, bo łatwo rozregulować drzwi i potem odstają - jak regulacja nie pomaga to się trzeba pogodzić z faktem i pocieszyć że...
~dober
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Skrzypienie deski - wina raczej naszych cudownych dróg Na gwarancji-łożyska macpersona-wada tego modelu czyli skrzypienie przy skręcaniu kierownicą -coś tam od zmiennych faz rozrządu-skrzypienie podczas odpalania na zimno -woda w schowkach w drzwiach- wymienili uszczelki wokolo drzwi-minimalnie lepiej ale ponoć trzeba uszczelniic było koło głośników w drzwiach klocki przy 55000 km przednie-dobry wynik wymiana zarówek przednich świateł-...
~AnonimLD
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Dramat - samochód kupiłam nowy i byłam w stanie go używać 1 rok 8 miesięcy i kilka dni i musiałam sie go szybko pozbyć - "chód" to on był, ale raczej nie "samo" - uciązliwe liczne usterki - pierwszego dnia (!) zablokowały się drzwi, nie mozna ich było zamknąć - pasażer przywiązał sznurówkę i trzymał je żeby można było dojechać do serwisu, pózniej nie otwierały się szyby, następnie prawe drzwi z tyłu, potem były światła .... itd.
~kwys
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Mam go trzy miesiące i zaraz go będę wstawiał trzeci raz do serwisu. Coś piszczy w silniku, ale nie zawsze i nikt nie wie, co to. Automatyka wycieraczek wariuje. W drzwiach od strony kierowcy nie działa blokowanie z zewnątrz, treba zamykać auto od bagażnika. Poza tym skraplacz klimatyzacji robi kałużę na dywaniku pasażera. Aż jestem ciekaw, co będzie dalej.
~dave91
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Tutaj sporo rzeczy do poprawki, drobne usterki nie mają większego wpływu na użytkowanie jednak ich natłok może denerwować bardziej pedantycznych kierowców takich jak ja. Niedziałająca szybka elektryczna, nieświecąca żarówka, czasem problem z otwarciem samochodu z pilota w deszczowe dni mogą doprowadzić do poirytowania.
~jarek_32@wp
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Wymienione łozyska nad Mc´Personami na mój sygnał o stukach w zawieszeniu lecz chyba nie tu leżała przyczyna. Stuki dalej słychać szczególnie przy nierównościach poprzecznych ale z opinii wynika, że ten typ tak ma. Poza tym jakieś kołatanie z tyłu pojazdu. ASO nic nie znalazło. Ogólnie trzeszczące plastiki
~slawmik@neostrada.pl
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Choroby wieku dziecięcego były i bardzo mnie to denerwowało: piszczały mi koła: okazało sie , ze to kołpaki. Trzeszczało w słupku - okazało się ze trzeba nałożyć troszkę smaru na uchwyty zamków. Czasami po dolaniu paliwa coś niepokojacego dzieje się ze wskazówką paliwomierza - ale po paru minutach jest OK.
~MarlonBrando
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
rzeczy naprawde błache, ale jednak, dyskomfoet potęguje tutaj dłuuuugie oczekiwanie na zapasowe części, dziwie się że RENO nei ma magazynu porządnego w polsce z wszystkimi częściami do wszystkich aut. Ja czekam już ponad miesiąc na coś do podnośnika szyby (bo stuka mi cosik w drzwiach)
~PiotrekK
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
wymieniony alarm, zwijacz poduszki kierowcy w kierownicy hałasował - wymieniony, cośw przednim zawieszeniu hałasowało - wymienili, coś szyba przy zamykaniu hałasowała - wymienili lecz dalej coś mi tam hałasuje! wynik przeciętny, ale za to co nie powiem wymieniają bez kiwnięcia paluszkiem :-)
Dziennik kosztów dla Renault Megane II Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
7,9
9,7
~Michał
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Ten silnik ma dwie wady. Cewki- wymienione na gwarancji 2 lata temu. Trzeba założyć czeskie Beru, bo Sagemy są beznadziejne. Również na gwarancji wymienili mi koło zmiennych faz rozrządu wraz z rozrządem- to dotyczy większości tych silników.Dobrze, że na gwarancji
Renault Megane II Sedan