Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour Facelifting

Hr'k, 6 lat temu
Silnik 1.2 TCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Renault Megane III Grandtour Facelifting 1.2 TCe 115KM 85kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda
Karoseria : Odpływy
Wygodne auto miękko ale pewnie płynące po drodze. Bardzo ładowne z ogromną ilością schowków.
Dynamiczny i dość ekonomiczny o ile nie ma się ciężkiej nogi. Pracuje cicho tylko trzeba się przyzwyczaić do poświstywania turbosprężarki.
Wygodna gałka, dobrze wchodzi na miejsca, tylko przełożenia dość krótkie tak że 50 jedzie się na 4, a 90 na 6.
Miękko i z wyczuciem. Nie jest to niemiec w którym czuć każdą nierówność tylko auto dbające o komfort pasażerów.
Jak na współczesne auta tego typu jest dobrze. Widoczność do tyłu bardzo poprawiają lusterka boczne. Z przodu maska nie zasłania widoczności.
Kierownicę trzyma się średnio przez jej kształt (kwestia przyzwyczajenia). Materiał jej obszycia bardzo przyjemny. Włączanie tempomatu bardzo wygodne i intuicyjne. Używam prawie non stop nawet w mieście, a to podnosi ekonomikę jazdy. Nie widać dobrze opisów kierunku nawiewu, a dostęp do funkcji telefonu jest przez radio które jest dla mnie trochę za daleko. Długo nie mogłem dojść do optymalnego ustawienia kierownicy.
Działa. Tylko pokrętło zmiany kierunku nawiewu zasłania trochę opis.
Sporo miejsca. Potrzebowałem auto z taką ilością przestrzeni by można było się bez problemu zmieścić na siedzeniu pasażera mając za sobą fotelik dziecięcy skierowany tłem do kierunku jazdy (czyli bezpieczniejsze o wiele od tych najpopularniejszych w Polsce, ale zajmujące więcej miejsca) i jest ok.
Nie jest to limuzyna ale jak na klasę jest bardzo dobrze, a już zdecydowanie lepiej niż Škoda
Lubię czasem dynamiczniej jeździć tylko że wtedy spalanie rośnie w zastraszającym tempie. Downsizing nauczył mnie łagodniejszej jazdy (są zalety) Poza tym nic ponad podstawową eksploatację.
Nie jest zupełnie tanie i powoli wraz z przekonywaniem się rynku do Renault drożeje, ale relacja ta jest nadal zachęcająca, a nie sztucznie nadmuchana jak w przypadku VAGów które mnie skutecznie do siebie zraziły.
Trzeba czasem przepchać odpływy bo są za ciasne i szlam je zapycha, a to może prowadzić do zalewania kabiny. Profilaktyka oszczędzi problemów.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TCe 115KM 85kW [l/100km]