Lista ocen Renault Megane III Grandtour (56) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Z większych wymian były dwa wtryskiwacze, jednak przyczyną były zaniedbania poprzedniego właściciela, doprowadził filtr paliwa do zabrudzenia w takim stopniu, że auto gasło przy większej szybkości. Do tego przy 225kkm wymieniłem sprzęgło, jednak to normalna eksploatacja. Dwumasa nadal daje radę, turbina też. DPF zapchał się po uszkodzeniu czujnika ciśnienia doładowani, ale to efekt innej usterki, nie awaria DPF.
~Lennyx
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Standardowo po kupnie, wymieniłem pasek rozrządku z rolka i pompą wody, oleje, filtry, mieszki gumowe na przednich amorach bo pękły i spadły na dół, sworzeń prawego wachacza bo miał początki lekkich luzów noi standardowo przednie tarcze hamulcowe i komplet klocków przód i tył. Są to standardowe wymiany przy tym przebiegu. Innych awarii Brak.
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Tak jak wspomniałem wyżej, zaraz po zakupie musiałem wymienić dumasę, sprzęgło i rozrząd. To była kosztowna naprawa, ale tak samo kosztowna byłaby w przypadku auta innego producenta. Poza tym z autem nie dzieje się nic, żadnych poważnych usterek.
~dyro30
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Niestety po osiągnięciu przebiegu 46 tyś km pasek rozrządu pękł i cały silnik wszedł w kolizję Naprawa była już pogwarancyjna i jej koszt wyniósł 12 tyś zł !!! W zimę poniżej -10 stopni ledwo pali Silnik dymi i ma słabą kulturę pracy
~Michał
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Prawdopodobnie zamokła elektronika sterująca po myciu i czyszczeniu, która unieruchomiła samochód. Innym razem coś stało się z przepustnicą. Auto nawet na postoju wchodziło na wysokie obroty.
~Seba
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Silnik 1.4 TCE łatwo się przegrzewa co mi się zdarzyło i zakończyło się jego remontem. Decydując się na ten motor, trzeba bardzo uważać na cały układ chłodzenia.
~Newbojkot
Grandtour 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Dwukrotnie zapchany filtr DPF, kwalifikuję jako poważną usterka ale wystarczy jeździć na wyższych obrotach około 2tys i się nie zapycha.
~Robert
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Na ponad 240 tys. km największym kosztem przy 220 tys. były wtryski regularnie klocki i tarcze łożyska wiadomo części eksploatacyjne.
~Romualdo
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Czujnik temperatury filtra DPF; skruszały przewód intercoolera ( dziura), zamek drzwi kierowcy - konieczność wymiany
~gilmo
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Wyciek oleju z miski już po niespełna 30 tys km. Znaczne różnice w kolorystyce blach uznawane przez producenta za normalne zjawisko.
Renault Megane III Grandtour