Lista ocen Renault Megane III Grandtour (72) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Do skrzyni biegów mam najwięcej zastrzeżeń ale nie chodzi mi o działanie skrzyni gdyż wybieranie biegów działa prawidłowo oraz w jak najlepszym porządku. Problem leży w zbyt krótkich przełożeniach. Przy prędkości 100km/h jest 2900obr na 6 nbiegu !!! W czasie jazdy spokojnie można pomijać niektóre biegi tzn z 3 wrzucić od razu 5 i auto nadal przyjemnie przyspiesza. Z tego co sie orientowałem po lifcie skrzynia została zmieniona i bodajże przy...
~Dammit
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Dobrze wchodzą biegi - nigdy nie miałem z nimi problemów. Dla niewtajemniczonych to skrzynia 6cio biegowa co niestety wpływa na konieczność częstej zmiany biegów i nieustannego grzebania drążkiem (szczególnie w mieście przy spokojnej jeździe) Można by powiedzieć że przełożenia są zbyt krótkie. Mimo to nie stanowi to dla mnie dużego problemu. Biegi wchodzą lekko i zawsze na miejsce.
~Robert
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Automat dwusprzęgłowy w mieście i na trasie rewelacja bardzo dobry kick-down nie czuć zmiany biegów biegi zmieniają się pomiędzy 1800-2100 obrotów. Skrzynia z systemem adaptacyjnym czyli jeździmy ostro to zmienia biegi na wyższych obrotach. Jeździmy spokojnie to spokojnie zmienia biegi od 1800 obrotów. Pilnować oleju co 50K wymiana!
~ACAD
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Tak jak wspominałem- skrzynia manualna 6-biegowa- ewidentnie zestrojona pod oszczędną jazdę a nie pod dynamikę. Przy 61 km/h komputer podpowiada zmianę biegu na 6!!!!! Jeśli ktoś tego słucha(ja tak) to naprawdę silnik potrafi odwdzięczyć się niskim zużyciem paliwa. Minusy- zero elastyczności- przy wyprzedzaniu koszmar.
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Skrzynia w tym samochodzie jest niezła, ale mogła by być lepsza. Nie sprawia większych problemów, ale przy regularnej wymianie oleju. Mankamentem są dość niskie przełożenia, ale taka jest cena za niskie spalanie. Co do jej precyzji, to do miasta wystarcza, ale trochę brakuje jej do ideału.
~Lennyx
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Biegi wchodzą bardzo miękko, skok lewarka nie jest krótki, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się jakieś haczenie lewarka i problemu z wrzuceniem biegu, skrzynia bardzo precyzyjna, sprzydaje się 6 bieg na autostrady obniza zużycie paliwa i obroty silnika.
~wurkut
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Szósty bieg rewelacja - z pewnością wpływa na oszczędność. Trochę za krótkie zestopniowanie dwójki, zbyt mała różnica między 1 i 2 biegiem - potrafi szarpnąć przy przyspieszaniu, jeżeli zbyt szybko puścimy sprzęgło. Szóstka wchodzi z oporami.
~CorLeone
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Po pierwszych 5 tys przebiegu ułożyła się i występujące na początku drobne haczenia juz nie występują. Przełożenia krótkie, komputer dodatkowo zachęca do wiosłowania lewarkiem i minimalizacji spalania. W praktyce szósty bieg wrzucam przy 60 km/h.
~lechman123
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Skrzynia- "mistrzostwo świata", bardzo duża kultura pracy - płynna, nie czuć wcale zmiany przełażeń bo de facto ich niema prawie jak w elektryku albo hybrydzie. Skrzynie dsg, clasyczne nie mają polotu do CVT pod względem komfortu
Dziennik kosztów dla Renault Megane III Grandtour
9,2
9,6
~darek
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Skrzynia biegów wystarczająco precyzyjna. Aby uzyskać niskie spalanie, zwłaszcza w mieście, trzeba popracować lewarkiem aby utzrymywać optymalne obroty silnika.Pomagają w tym komunikaty pojawiające się na desce rozdzielczej.
Renault Megane III Grandtour