Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Grochol71, 12 lat temu
Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2011
Renault Megane III Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fajnie pokonuje nierówności polskich dróg.
Jeśli tylko będzie mnie na to stać będe jeździł autem kupionym w salonie. Gwarancja 4 lata, to 4 lata spokoju. Mogę powiedzieć \"wiem co mam\". Nikt mi nie majstrował przy moim samochodziku, nie cofał licznika -a miałem takie autko. Jestem zadowolony z mojego Grandtura!
Silnik bez szału, ale preferuję uniarkowany styl jazdy i zupełnie wystarcza. Da się wyprzedzać, nieźle przyspiesza. Jeśli ktoś preferuje dynamiczną jazdę niech pomyśli o innym silniku.
Przełożenia skrzyni biegów krótkie, ale na 5/6 biegu nieźle przyspiesza, nie trzeba redukować.
Prowadzi sie super. Wspomaganie układu kierowniczego działa rewelacyjnie.
Widoczność z przodu bez zarzutu. Z tyłu słabo, ale mam czujnik cofania, który to rekompensuje.
Wygodne autko, Poza włącznikiem tempomatu wszystkie przelączniki łatwo dostępne. Poprostu do włącznika tempomatu należy się przyzwyczaić.
Klimatronic działa rewelacyjnie. W poprzednich autach (Scenic II i Astra II) miałem klimę manualną, myślałem, że jest OK, ale bardzo się myliłem.
Przestrzenne auto. Choć trzech barczystych mężczyzn z tyłu to trochę za dużo.
Nic nie stuka, nie puka, ale słychć układ jezdny. Mogło być lepiej.
miasto ok 9 litrów, na trasie można zejść do 6 litrów nie szalejąc. Tak jak zapewniano mnie podczas rozmów w salonie spalanie będzie spadało do przebiegu 5000 km. Nie kpili ze mnie, pomału spada.
Stosunek jakośc -cena rewelacja. W tej cenie chyba nie ma na rynku samochodu z takim wyposażeniem, w którym zastosowano materiały takiej jakości.
Przejechałem 2500 km i nic mnie nie intresuje. Leje benzyne i do przodu. Nowe to nowe.
Nic z tych rzeczy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 110KM 81kW [l/100km]