Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Silnik 1.9 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nie psuje się
Zadziwiające! Spodziewałem się, że francuz jednak zacznie doświadczać mnie negatywnie, a tu już 2 lata całkowity spokój. Leję, jadę i tak cały czas. Przejechałem nim 40 tys. 2 razy wymiana oleju i tyle. Zakupiłem egzemplarz krajowy, może dobrze trafiony?
Nawet elastyczny silnik, rozpędziłem do 208km/h, na niższych biegach nie rozpędza się dobrze, ale na 5 czy 6 można przyspieszać od 50-60 km/h
bardzo precyzyjnie zmienia się biegi, we wcześniejszych autach tego nie było, drążek idzie tam gdzie chcesz, i wyczuwasz to znakomiecie. Chyba największe zaskoczenie francuzika.
W zakrętach bardzo dobrze, mało luksusowe, raczej twarde, nie płyniesz, możesz poczuć po przejechaniu myszy jakiej była płci, ale w zakrętach to daje dobrą zabawę.
Słaba, często za słupkiem można schować pokaźne autko, lusterka boczne nie powalają, szyba z tyłu chyba zbyt obudowana
nic na swoim miejscu, trzeba przywyknąć, najbardziej intuicyjny guzik w radio nie włącza go ale robi coś innego, nie wiem nawet co, używam tylko pilota pod kierownicą, ten jest dobry. Zegary inne niż normalne ale jest wszystko na swoim miejscu
Climatronic latem troszkę zbyt głośny, ale klima działa mimo upływu lat
Fotele można odsunąć nawet dla koszykarza, dobrze trzymają na boki. Z tyłu przeciętnie
szału nie ma, ale na autostradzie głośno nie jest. silnika ogólnie nie słychać przy prędkościach przelotowych 50-80, autostrada i 140 spoko, ale przy 170 wiatr już daje znać o sobie. Fajna funkcja w radiu szybciej jedziesz to dźwięk auto idzie do góry
narazie bardzo niewielkie koszty. 2 razy wymiana oleju, pękła szyba ale od kamienia, narazie tyle
nie zawiodłem się jeszcze, raz nie odpalił ale jak się okazało przy wymianie filtra paliwa nie zalali dobrze i pojawiło się powietrze, odpowietrzenie dziecinnie proste (pompka pod maską)
nie miałem i mam nadzieję że sprzedam zanim to nastąpi i zmienię na młodszy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 130KM 96kW [l/100km]

5,9