Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013

Andrzej, 6 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Brzytwa!
Auto o bardzo przyjemnym lekko drapieżnym wyglądzie. Kiedy zobaczyliśmy je z żoną wiedzieliśmy, że to jest to. Wcześniej oglądaliśmy konkurencyjne w tej klasie marki, ale przegrały wyposażeniem, ceną i oczywiście wyglądem.
Silnik to niezbędne minimum, jakoś się zbiera, demon przyśpieszenia to nie jest, ale do spokojnej jazdy czy rozsądnego wyprzedzania wystarczy. Pod górkę dobrze jest go trochę wkręcić na obroty bo redukcje murowane. Wydaje bardzo fajny, lekko sportowy dźwięk przy wchodzeniu na wyższe obroty. A zapomniałem o spalaniu. Komputer twierdzi, że średnie spalanie to dokładnie 7,2l.
Skrzynia biegów 6-biegowa, trzeba się namachać tym "patykiem". Biegi przeraźliwie krótkie, spokojnie wystarczyłaby tu skrzynia piątka. To akurat nie jest fajne.
Zawieszenie twarde ale mimo wszystko nie czuć tego tak bardzo. Trochę ciężko przyzwyczaić do elektrycznego wspomagania, do dziś nie mogę. Hamulce to mocna strona tego samochodu, miałem okazję przetestować ostre hamowanie, po wyjeździe z tunelu wprost w ścianę deszczu, kiedy w ostatniej chwili zobaczyłem tył auta przede mną. Byłem zaskoczony kiedy "renia" zatrzymała się prawie w miejscu. Podwójny szok!
No cóż szerokie słupki ograniczają widoczność, zwłaszcza do tyłu. Potrzeba wyczucia auta, albo kamery. Dobrze, że są wielgachne lusterka.
Nie mam powodów do narzekań, rozmieszczenie przełączników mi osobiście odpowiada. No może od tempomatu tak jakoś dziwnie:) Ciekawa sprawa to wycieraczki z czujnikiem deszczu. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że one żyją własny życiem. Jak zaczyna padać, to zanim to wykryją to nic nie widać. Ale jak przestanie padać to chcą odlecieć. Najlepiej pracują przy ciągłym opadzie, ot taki bajer.
Wnętrze szybko się nagrzewa, klimatyzacja wydajna, przetestowana w cieplejszych krajach:)
Tutaj super. Auto dosyć szerokie, więc nie trzeba się "przytulać" do pasażera ani bić łokciami o drzwi. Z tyłu tez bez problemu.
Powyżej 120 km/h głośno, ale nie jest tragicznie, można pogadać. Na wolnych obrotach silnika praktycznie nie słychać.
Na razie tylko paliwo (ceny wiadome) i przeglądy (650zł). Nie jest jakoś tragicznie. Do poprzedniego auta dokładałem 1000zł rocznie, ale to był samochód typu nic nie stuka nic nie puka:)
Za te pieniądze (auto kupione w promocji bez VAT) z takim wyposażeniem super. Konkurencja w tej klasie była bez szans- sprawdzałem.
Na razie odpukać nic.
Również nic, oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,7
7,2
6,8
Dziennik kosztów dla Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013