Lista ocen Renault Megane III Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW 2008-2011 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~artur
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
silnik ten ma wadę , do której producent się nie przyznaje, podczas jesieni i zimy ( niskie temp. i wilgotność ) po długim postoju źle odpala , trzeba długo kręcić - około 10 sekund , przy tym wydaje straszny hałas jak stary rzęch! niestety wielokrotne wizyty z tym mankamentem w serwisie nie przyniosły poprawy , według nich wszystko jest ok.
~saves
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Samochodem jeździ żona. Ja od czasu do czasu. Wg. mnie ten silnik jest po prostu głośny. Jeżdżę dziewięcioletnią Fabią 1.4 i naprawdę jest ciszej. W czasie postoju i jazdy. Zadziwiające. Czyżby nastąpił regres w konstrukcji samochodów???? Co do elastyczności to jest całkiem przyzwoita. Nie trzeba bez przerwy machać drążkiem zmiany biegów.
~chmieciu
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Czasami jak jest zimny to trochę szarpie no i nie jest demonem prędkości ( ale czy w Polsce warto mieć szybki samochód? Przy natężeniu patroli i fotoradarów mam pewne wątpliwości ) poza tym ok. ! Jeśli ktoś wie dlaczego zimny silnik czasami szarpie przez pierwsze sekundy użytkowania proszę o kontakt ! ;)
~Pyr
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Dość żwawy, stary, ale dzięki temu pozbawiony wynalazków typy downsize. Jeden z ostatnich benzyniaków które można wybierać w ciemno.
~Maciek
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Głośny ale plus taki ze nie bierze oleju i są tanie części do niego.
~karmelek
co do silnika nie mam zazalen. auto glosniej chodzi powyzej 120km/h
~Pawel
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Wszystko w najlepszym porządku. Silnik dobrze dopasowany do masy samochodu.
~Andrzej
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
miał być eko a wyszło jak zwykle :(
~bodzio
pracuje ciszej niż na początku przy przebiegu 10 km