Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane III Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak najmniejszych usterek.
Karoseria : Usterek nie było, jedynie pojawiły sie malutkie ogniska korozji na nadkolu. W poprzedniej wersji o korozji nie było mowy
3 gwiazdki tylko dlatego że naprawdę nic się z tym samochodem nie działo. Poza regularną wymianą oleju nie musiałem dokładać nawet 5 złotych przez 12 lat użytkowania
Auto bardzo mało paliło, a to duży plus.
Biegi były krótkie, ale można sie było przyzwyczaić. Skrzynia jak skrzynia, biegi wchodziły wyjątkowo łatwo.
Samochód słabo trzymał sie drogi, na trasie przy dużej przedkosci na zakrętach nie czułem sie bezpieczenie. Tak ma już każda Meganka
Po 13 latach zaczęły pojawiać sie pierwsze oznaki korozji
Z przodu widoczność była bardzo dobra. Moja wersja nie miała czujników parkowania a z tylu widoczność była średnia
Dramat. Zrobiłem tym autem 230 tysięcy kilometrów i nie było możliwości ustawić fotela tak żeby było wygodnie. Podłokietnik w drzwiach bardzo nisko osadzony, miedzy siedzeniami krótki i nie było możliwości go przestawić do przodu. Mam 180 i żadnym autem nie jeździło mi sie tak nie wygodnie tak tym. Guziki od radia strasznie niejasno skonstruowane, zupełnie bez sensu. Miejsce na kubek w takim miejscu, że karty nie dało sie wyciągnąć. Pod tym względem najgorsze auto jakim jeździłem
Działało
Auto było duże, miało duży bagażnik. Bardzo dobrze dla rodziny.
Było ok
Poza wymiana oleju nic nie było trzeba robic DOSŁOWNIE. Niskie spalanie około 4/5 litrów
Auto te kupiłem bo wcześniej moja mama jeździła Meganką 2. Ona zaś bardzo się psuła ale była (jak na tamte czasy) bardzo wygodna i fajna. Renault zrobiło skok o pare poziomów pod względem niezawodności ale strasznie spadło pod względem ergonomii.
Wymieniałem olej co 10 tysięcy plus filtry. Auto odwdzięczyło mi się małym spalaniem i naprawdę 100 procentową bezawaryjnością.
Silnik znakomity. Wydajny oszczędny i bezawaryjny. Byłem bardzo zaskoczony że Renault tak bardzo sie przyłożyło. A i dodam że z kartą nie było żadnych problemów. Cały czas użytkowałem jedną i do dnia dzisiejszego działała, druga jako nowa wcale była nieużytkowana

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 85KM 63kW [l/100km]

Usterki Renault Megane III