Lista ocen Renault Megane IV Grandtour (43) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vonski
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Krótko: za słaby. Jadąc we 2 osoby jest ok, ale zestaw 2+2 i pełny bagażnik pokazuje brak mocy. Sensowniejszym wyborem na pewno jest wersja 130KM. Z pełnym obciążeniem na serpentynach ciągłe mielenie lewarkiem, czasem aż do 1 biegu.
~Kris
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Póki co samochód spisuje się dobrze:) zauważyłem ostatnio dziwny jak dla mnie dźwięk spod maski, ale po wizycie w serwisie i objechaniu dwóch innych "Meganów" okazało się, że "ten typ tak ma"...
~Adaś F.
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
brak czujników na rynku z częściami,szczególnie czujnika ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym.Trzeba czekać na dostępność części.Auto jezdzi normalnie ale denerwuje kontrolka z kluczykiem.
~Wujek Wacek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Elastyczny i ciągnący od dołu, niestety wcale nie taki cichy jak można by się spodziewać. Wyczuwalne wibracje na jałowych obrotach. Do tego niestety wadliwa pompa oleju oraz układ rozrządu.
~Zygmunt
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Pali więcej niż myślałem i wyje bardziej niż bym się spodziewał. Na autostradzie w Niemczech przy prędkości około 200km/h spalanie 16l/100km. W Mercedesie ma wyższą kulturę pracy i niższe spalanie.
~Demolo
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Mocny i chętny do współpracy, nie brakuje mocy przy wyprzedzaniu.Tutaj te 140 KM to dorosłe konie, nie ma żadnych wątpliwości że taką mocą może pojazd dysponować.
~maniek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Silnik wystarczająco dynamiczny jak na tak małą pojemność. Niestety spalanie dość wysokie jeśli tylko człowiek nie pilnuje się na każdym kroku i jeździ w trybie ECO.
~piotr
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Silnik dość dynamiczny i ekonomiczny. Lecz jak do tej pory brak dostępnego oleju w sklepach 0W20 RN17 FE (tylko ASO) gdzie słono za niego sobie każą płacić.
~Tomek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Silnik jest OK, ale mógłby zdecydowanie zużywać mniej paliwa. Średnie zużycie 30% miasto, 70% trasa to przy ekonomicznej jeździe 7,5 litra.
~Krzysztof
Grandtour 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Ocena silnika zależy od stylu jazdy. Dla mnie ten silnik jest cichy i ekonomiczny. Olej wymieniam co 15.000 km.
Renault Megane IV Grandtour