Lista ocen Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW 2018-2019 (6) - Silnik

~Piotr
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Bardzo elastyczny,brzmi przy niskich obrotach nieco chropowato,pozwala na bardzo duże oszczędności w ustawieniu eco i trasie z prędkością około 70-90 km/godz na dyst 100 km zużycie paliwa 5.5 do 5.9 i/100.W innych ustaweniach silnik zmienia nieco zachowanie staje się zrywniejszy i wyraźnie więcej pali,ze względu na 240 NM pozwala na dobre przyspieszenia praktycznie przy każdej prędkości jazdy.
~Bartek
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Zasadniczo nie mogę się niczego przyczepić - tyle, że mówię o wersji 140 KM. Wyprzedzanie czy jazda w trasie jest zdecydowanie wygodna, przy czym jestem raczej spokojnym kierowca i nie przekraczam tych 160 km/h. W mieście przyjemnie dynamiczny. Zużycie paliwa na ten moment to średnio 8.5 litra wg. własnych rozrachunków przy zwyczajnej jeździe.
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Pracuje cicho. Według mnie jest oszczędny. Oleju nie bierze wcale. Wymieniam olej wraz wszystkimi filtrami co 10tys km a nie tak jak w zaleceniach co 30 tys. Wszystko w serwisie. Ludzie z serwisu byli trochę zaskoczeniu że chce tak robić. Jest bardzo dynamiczny jak na taki motorek. SUPER
~Zygmunt
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Pali więcej niż myślałem i wyje bardziej niż bym się spodziewał. Na autostradzie w Niemczech przy prędkości około 200km/h spalanie 16l/100km. W Mercedesie ma wyższą kulturę pracy i niższe spalanie.
~Demolo
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Mocny i chętny do współpracy, nie brakuje mocy przy wyprzedzaniu.Tutaj te 140 KM to dorosłe konie, nie ma żadnych wątpliwości że taką mocą może pojazd dysponować.
~mikolaj
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
cichy , dynamiczny, duży komfort wyprzedzania, nie brakuje mocy i momentu.
Renault Megane IV Grandtour