Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Kondor, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
mówi się, że Scenic ma dużo schowków, tylko spróbuj zmieścić do nich coś konkretnego. Ja tam mam tylko śmieci. Chłodzony schowek, ale mieszczą się tylko puszki. bagażnik prawie dobry, ale za niski o jakieś 5 cm. Na plus, wyjmowane tylne siedzenia i ich konfigurowalność.
jak do automatu to mocy jest na styk, głośniejszy od zwykłej meganki
automat, tragiczny, po 20 000 km zaczął wyskakiwać jakiś błąd. W serwisie oczywiście twierdzili że po podłączeniu komutera nie wykrywają nic szczególnego. Chciałem naprawić jeszcze w ramach gwarancji. Napisałem maila do Renault Polska i dostałem odpowiedź, że skoro sie coś zaświeca to trzeba do serwisu. (jak bym nie wiedeział). Poza awaryjnością, skrzynia szarpie, przy ostrych zakrętach typu ślimak, jedzie jakby na półsprzęgle. Nie wspomnę, że serwisy Renault nie bardzo znają się na automatach.
w miarę. coś mi zaczęło stukać, podobno coś przy stabilatorze.
siedzi się wysoko, światła samochodów jadących z przeciwka nie oślepiają tak mocno, jak w zwykłym samochodzie. Przednie słupki czasami zasłaniają. Dzięki dużym szybom widoczność jest dobra, ale za to w lato wnętrze nagrzewa się niemiłosiernie.
dostęp do przełączników mi odpowiada, wygodny pilot przy kierownicy do radia.
ogrzewanie też nie za dobrze, w zimę zanim się nagrzeje wnętrze to upływa trochę czasu, a w lato klimatyzacja to samo, tylko odwrotnie - mija 15 min. zanim sie schłodzi na tyle, że podróżuje się komfortowo, ale 15 min. to ja do pracy jadę. Natomiast szyby dobrze odparowywują. Fajnie że pasażerowie z tyłu mają własne ogrzewanie na nogi.
z przodu dobrze. kierowca ma duży zakres regulacji fotela. pasażer z przodu też ma wystrczającą ilość miejsca. (choć ja mam zamontowany zestaw głośnomówiący i jak czasem jadę jako pasażer to mi się siedzi niezawygodnie). Ale tył jest tragiczny, każdy kogo wiozę stęka, że jest za pionowe oparcie. I uważam że tu nie ma się co przyzwyczajać. Mam każdemu, kogo wiozę, mówić "musisz się przyzwyczaić"
silnik głośniejszy od zwykłej meganki, przy 150 km/h bardzo głośny. (drzwi słabo wyciszone, gdy słucham radia, osobie na zewnątrz wydaje się że słucham go bardzo głośno)
spalanie: zauważyłem, że najmniej pali w temperaturze około 7-15 stopni około 7,4 (skrzynia atomat) w mieście. W lato przy klimie, a w zimie przy ogrzewaniu około 8,5 l. W trasie, zima 8 l., lato 8,5 z klimą (przy prędkościach 150 -170 km/h), przeglądy dość drogie, juz nie korzystam.
jak kupowałem, to w tej cenie nie było drugiego tak wyposażonego samochdu.
przepalone żarówki oświetlenia tablicy ogrzewania, jedna żarówka oświetlania radia, zepsuta tylna wycieraczka (ale naprawiła się sama, jakiś cud czy jak?). To co mnie denerwuje najbardziej to to, że żarówki świateł mijania przepalają się co rok (światła mam włączone cały rok)
awaria cewek po 20 000, wymienione na gwarancji. (podobno wada fabryczna, koniecznie wymieniać na japońskie - są ok), po 22 000 zatarłem tarcze (trzeba wymieniać klocki co 20 000, a ja troszkę przeciągnąłem, no i koszty)
Renault Scenic I Minivan