Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Leloch, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Naprawdę godne polecenia auto rodzinne,pakowne,komfortowe o wysokim standardzie bezpieczeństwa(6 poduszek,abs,srp,..) i kilku ciekawych rozwiazaniach technicznych np.karoseria z boku pojazdu przed przednimi drzwiami wykonana z elastycznego włókna poliwęglanowego które świetnie chroni przed odgniecieniami i poważnymi rysami i dość dynamicznym silnikiem którego głownymi zaletami nie są moze osiągi choć i te są bardzo przyzwoite to wspomnainej "magicznej" wartości 120km/h ale za to silnik jest bardzo elastyczny,ma dobrą kulturę pracy jest dość ekonomiczny i co najważniejsze niezawodny.
Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł jak na 1.6,16v zdaje egzamin 105KM robi swoje do 120km/h jak na rodzinne auto nie ma się czego wstydzić przyśpieszenie zaskakująco dobre jak na mini-vana i taką pojemnosć,nie ma problemu przy "wspinaniu" się pod górki,Przy przekroczniu 120km/h uwidacznia się brak mocy na dalsze wyczyny i autko dalej rozpędza się juz raczej leniwie ale mozna z niego wycisnąć maksymalnie 190km/h,ruszanie z 2 czy 3 to żaden problem dla tego silnika który jest naprawde elastyczny,dobrze wyciszony i całkiem dynamiczny.
Jest naprawdę bardzo "elastyczna" da się ruszyć z miejsca nawet z 4...:):)Oczywiscie na codzień nie ma powodów do tekiego męczenia silnika...Biegi wchodzą bardzo płynnie bez najmniejszych zgrzytów czy problemów,bardzo dobre rozwiązanie przy wrzucaniu wstecznego..nie sposób sie pomylić,nie zdarzyło mi sie aby bieg został za "słabo" wrzucony i "wypadł" na luz w tym samochodzie to niemozliwe co w cordobie mi sie zdarzało nie z mojej winy rzecz jasna ale własnie z winy konstrukcji skrzyni biegów w seacie...
Brak zastrzeżeń nawet przy dość gwałtownych manewrach jak na swoją klasę aut rzecz jasna,dobrze trzyma sie drogi choć ze względu na swoja wysokośc scenic ustępuje pod tym względem autom kompaktowym typu np. cordoba 2,zawieszenie jak na mój gust dobrane świetnie-ma odpowiednia twardość.
Świetna,duże lusterka boczne i wsteczne oraz odpowiedzia wielkość i kształ szyb bocznych jak i przedniej i tylnej zapewniają komfort przy prowadzeniu,jedynym malutkim minusem jest fakt iż czasem przy gwałtownych i ostrych skrętach nalezy obejrzec się prze ramie do tyłu ale to normalne przy autach typu mini-van,które są dłuższe i można nie zobaczyś czegoś w lusterku...kierowcy vanów wiedzą napewno o co mi chodzi:):)
Nie mam zastrzeżeń.
Tutaj też ciężko się do czegoś doczepić auto nawet bardzo nagrzane czy poważnie "zmarzniete" bardzo szybko dochodzi do żądanej temperatury wewnątrz, podgrzewana przednia i tylna szyba też zdają egzamin i sprawnie stapiają lód niestety tylko do mrozów ok.-3,-4C potem trzeba już znacznie dłuzej czekać i lepiej skrobać ręcznie,nie ma zjawiska tzw."pocenia szyb" czy zaparowywania.
Autko jak na mini-vana naprawdę bardzo przestronne bardzo przyzwoity komfort podróżowania nawet na długich trasach,świetnym pomysłem są łatwo "wyjmowalne´ tylne siedzenia które w znaczny sposób zwiększają ładowność...
Wycieszenie wporządku do 120km/h potem słychać już w znaczący sposób prace silnika,trzba delikatnie podgłaśnaić radio i rozmawiać nieco głosniej..
Przeglądy nie należą do najtańszych ale są w rozsądnym przedziale cenowym zresztą ja nie narzekam bo poprostu nic się nie psuje...jezdzi sie na wymiane oleju,klocków hamulcowych itp. oraz na zwykłe badanie sprawności pojazdu..które jak do tej pory odpukac słyszy się ciągle że wszytsko jest ok,spalanie w normie jak na mini vany. Auto poza miastem z włączoną klimą przy dynamicznej jeżdzie ale z dość częstaymi zmianami biegów jak to przystało na polskie drogi(korki) pali 8,4 lita na 100km.Przy wyłączonej klimie można śmiało odjąc ok. 1 litr.W mieście potrafi "pożreć" nawet 11 litrów
Za 66 tyś full opcja bez skóry,alufelg, podłokietnika i gpsu to cena moim zdaniem atrakcyjna bo za porządne wykonanie i niezawodność nie ma zbyt wysokiej ceny,do tego bardzo uprzejmy i znajacy sie na rzeczy serwis do którego jeżdzi się z przyjemnościa oraz obsługa klienta która troszczy się o właściciela autka i dzwoni(!!) pytając co by sie chciało porawić czy się jest zadowolonym z zakupu itp....był to dla mnie, w porównaniu to konkurencji, istny szok...
Tutaj też nie mam zastrzeżeń jedynymi drobiazgami jakie mi się zdarzyły na ponad dwa lata jazdy i 60 tyś km to jedna przepalona żarówka i jedna zbyt szybko spalona świeca oraz żuzycie się materiału(zębatki) przy centralnym zamku w klapce od wlewu paliwa koszt tych trzech "usterek" to moze jakieś 100zł...co chyba doskonale świadczy o bezawaryjności tego pojazdu.
Brak jakichkolwiek poważnych usterek a autko ma "na karku" prawie 60tyś km na polskich drogach!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,3