Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

krzysiek, 15 lat temu
Silnik 1.9 dTi 98KM 72kW
Rok produkcji 2000
Renault Scenic I Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nieduże zewnętrznie auto ma ogromną przestrzeń wewnątrz i świetny silnik.
Zawieszenie
Nie jest piękne, nie jest luksusowe ani szpanerskie. Jest to auto rodzinne i ta funkcje spełnia doskonale, do tego ekonomiczne, bezawaryjne, tanie w utrzymaniu, i przy tym bardzo wygodne i bezpieczne. Niestety panienki z dyskoteki raczej na niego nie polecą.
Bezproblemowy, dynamiczny, elastyczny i ekonomiczny.
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie ale minus za olej który mi się ślimaczy z wybieraka.
Czuły na podmuchy wiatru ale dobrze zestrojone zawieszenie zapewnia prawdziwy komfort, Części bardzo tanie (oczywiście zamienniki) przedni wahacz z tulejkami i sworzniem czyli praktycznie całe zawieszenie przednie kupowałem za 62 zł sztuka.
Plus wysoka pozycja zwiększa widoczność daleką ale zmniejsza bliską (krawężniki )nie mniej - można się przyzwyczaić.
Sterowanie szybami bardzo nisko, szczególnie z tyłu, sterowanie tylnymi szybami z pozycji kierowcy w bardzo niewygodnym miejscu. Poza tym ok.
Klima działa rewelacyjnie ( oczywiście regularnie konserwowana ) Nagrzewa się troszke długo.
Tutaj nie ma sie do czego przyczepić. Chociaż tylne siedzenia raczej dla dzieci ( dośc wąskie) Typowe auto rodzinne. Duży bagażnik z możliwością powiekszenia dzięki przesuwanym , składanym i wyjmowanym tylnym fotelom. Włożyłem wanne 150 cm długości, zamknąłem klape i w drogę.
Głośno ale to diesel.
Tankuję zawsze do pełna. Spokojnie robie 1000 km na zbiorniku po tym tankuję i zawsze mieściłem się w granicach 5,2 - 5,5 l/100km ( ON Verwa , 70% trasa, 30% małe miasto )
Taki poziom bezpieczeństwa, wyposażenia dodatkowego za tą cenę nieosiągalny w przereklamowanych ( moim zdaniem ) markach niemieckich. Oczywiście trzeba znaleźć zadbany egzemplarz i sprawdzać przed zakupem autentyczność przebiegu w serwisie ( w tych autach bardzo łatwo "skorygować" przebieg w szczególności w licznikach marki JAGER )
Nie jest to tak uciążliwe jak to ludzie opowiadają. Są jednak różne pierdułki np. u mnie przy wciskaniu pedału hamulca na desce zaświeca się kontrolka od przednich halogenów.
Najpoważniejsza usterka - wadliwy ( fabrycznie) sworzeń wahacza ( wymieniłem cały wahacz ze sworzniem i tulejkami - 62 zł!!!! ) poza tym bezawaryjnie.
Renault Scenic I Minivan