Lista ocen Renault Scenic I (331) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 509 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mmm
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Hmm serwo zaczęło syczeć, redaktor od lpg przeciekał Ludzie opowiadają że elektryka się psuje, jest w tym ziarno prawdy podczepilem camping i spaliło mi bezpiecznik co skutecznie wyłączyło kilka funkcji, migajace światła tylne wystarczyło zabrać o higienę styków elektryki i jak ręką odjoł, jak coś zaczyna migać warto zrobić odrazu bo im później tym gorzej
~filip
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Zapchany katalizator, powodował zmniejszenie mocy. Serwis odradzam, wymieniono EGR i parę innych urządzeń. W końcu podziękowałem "Fachowcom" i zawiozłem do Pana Henia, który posłuchał i powiedział, "co on taki przytkany, trzeba go przepchać". Wybebeszył katalizator, wziął za to 50 zł i auto chodzi jak nowe, pali mniej i świetnie przyśpiesza.
~em memil@go2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Ogólnie nigdy mnie nie zawiódł, raz za długo zwlekałem z wymianą akumulatora no i stało się, nie zapalił w zimę. Zastanawiałem się nad zakupem akumulatora żelowego - takiego jak był w oryginale - ponieważ akumulator jest schowany pod siedzeniem pasażera, przerażała mnie cena - blisko 750 zł, no i kupiłem lepszy akumulator bezobsługowy za 350 zł i też jest ok. Działa do dziś.
~Max
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Wymiana sprężyn z przodu, regulacja wysokości na drążkach, korozja tylnych nadkoli, naprawa alternatora, wymiana koła zmiennych faz rozrządu, awaria katalizatora (ale to pewnie przez gaz), cieknąca skrzynia biegów. Trzeba systematycznie kontrolować stan paska klinowego, bo po pęknięciu wkręca się pod pasek rozrządu i powoduje jego \"przeskoczenie\"
~sernik
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Chyba bedzie zle z cewkami bo juz jedna padla i jest problem z przepustnica (samoczynnie wchodzi na obroty i nie reaguje na pedal gazu) po przeczyszczeniu ok. Podobno to jedyne powazne mankamenty tej marki. No i jeszcze jedno, raz na jakis czas nie mozna jej odpalic chyba, ze na \"pych\", wystarczy 0,5m i mozna jechac. Ale to tylko samochod:)
~Dzemek
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Chuczenie skrzyni na 5 biegu wymiana łożysk i koła 5 ki uszczelnienie wybieraka skrzyni są teraz fajne zestawy naprawcze wyciek z tylnego dyfra uczczelniacze w serwise po 100 zł za sztukę ja dobrałem za 15 zł za 2 szt I jest ok do dziś .wal pędy przerobiony mam na rozbieralny koszt 1000 zl wymiana podpór to koszt około 200 zł
~KRZYSZTOF
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
po 180000 padła pompa paliwa , czemu bo jakiś pseudo konstruktor - żabojad umieścił pompkę elektryczną w nadkolu żeby woda chlapała się na nią EFEKT-skorodowały mosiężne styki i uleciały .2 dni stracone niedziela i poniedziałek + hol z niemieckiej autostrady. WYMIANA skrzyni biegów -zakleszczył się mechanizm różnicowy.
~Roberic
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Poważne bo dość kosztowne - klimatyzacja, przekładnia kierownicza, immobilizer usunąłem (300 zł) bo robił sobie jaja w pewnym momencie i musiałem zostawić samochód na parkingu (blokowanie zapłonu nie wiadomo dlaczego, palił, nie palił, znowu palił). Czyli teraz jak ktoś go kupi to ma wszystko zrobione właściwie :)
~uzytkownik scenika
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Podobno scenic I ale z nową budą (mój z 2001roku) jest jednym z najbardziej udanych i niezawodnych aut Renault. To nie moje zdanie ale kolegów mechaników i moto-fanatyków. Ale mam jedną poważną uwagę: jest bardzo ciężko samemu zmienić koło, trzeba mieć mocny wielki klucz, tym fabrycznym można sobie najwyżej poluzować nerwy.
~MaHr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
3 cewki zapłonowe - do 50000 (jeżeli Marelli - szmelc) Tarcze przednie - 25000 (brak cz.zuż.klocków - wada fabryczna) Tarcze tylne - 60000 Serwo - 10000 pompa paliwa - 120000 Skrzynia b.automat - 100000 Przekładnia kierownicza - 90000 Zawieszenie przednie - 90000 Gumy dr.stabilizatora - co 15000-20000