Lista ocen Renault Scenic I (452) - Silnik

Na liście zabraknie 388 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafal
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
102KM jak na wielkość auta to za mało. Silnik ciągnie tak do 2500, max 3000 obrotów. Potem jest dramat a silnik chce wyskoczyć z auta ciągle więc machasz drążkiem. Dodatkowo silnik do cichych nie należy - więcej w odpowiednim punkcie poniżej.
~PODMUCH
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
SILNIK 140KM JEST MOIM ZDANIEM BARDZO DOBRZE DOPASOWANY DO ROZMIARóW AUTA, KTóRE PRZECIEż NIE JEST MAłE. MOMENT OBROTOWY JEST NA BARDZO PRZYZWOITYM POZIOMIE, CO SPRAWIA, żE SAMOCHóD PRZYSPIESZA NA KAżDYM BIEGU W BARDZO DYNAMICZNY SPOSóB.
~molek
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
wymieniłem to co trzeba ( rozrzad + pompa wody + uszczelka pod pokrywa zaworową + swiece + oleje+ filtry - koszt 1000zł) i silnik dosłownie mruczy... rewelacja. do tej pory zrobiłem 17tys.km (pół roku) i jestem usatysfakcjonowany. Zużycie oleju to 1L/4000km
~niezgud@o2.pl
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Jak to diesel. Do czasu kiedy się dobrze nie nagrzeje to brzmi jak traktor. Natomiast kiedy silnik się już nagrzeje, to prowadzi się doskonale. Dobre przyspieszenie, bardzo duża elastyczność i zakres prędkości na poszczególnych biegach.
~tommalek74@wp.pl
Minivan 1.6 i 75KM 55kW
Marzec 2007,silnik padl.Brak kompresji w dwoch cylindrach.Mechanicy stwierdzili uszkodzenie walka rozrzadu,naprawa od 600euro do 3000euro w przypadku wymiany silnika na nowy.Czerwiec-udalo mi sie znalezc uzywany silnik(700euro).Na razie w porzadku.
~podly1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Silnik 1,6 to zdecydowanie za mało do masy samochodu. Nie ma rewelacji. W trasie rozbuja się do ok 150km/h - po bólach - a więcej strach już jechać... Porażka przy wyprzedzaniu muł i tyle. Nie daj Boże włączyć klimę - cała moc znika - rowerem szybciej!
~kala8
Minivan 1.9 dT 95KM 70kW
gdyby nie problemy w dni zimne zasługiwał by na 5 a tak na 3 z + do dziś nie wie nikt co moze być przyczyną nawet w serwisie reno mają problem z ustaleniem dlaczego tak sie dzieje ja ktoś ma pomysł to proszę o kontak e-mail kala8@vp.pl
~rafik
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Bez zarzutów, nic się w nim takiego nie działo, moim zdaniem nie lubi wysokich obrotów, krótki pierwszy bieg, czasami wariowały obroty, ale przy gazie ponoć to normalne. Ja wymieniłem świece, oraz przewody zapłonowe i było znacznie lepiej
~Chris
Minivan 2.0 i 115KM 85kW
Silnik, nawet na dzisiejsze warunki technologiczne oraz pojawiajace sie nowe modele aut, nadal jest bardzo dobry. W kazdych warunkach drogowych: autostrada, trasa szybkiego ruchu, drogi pozamiejskie oraz miasto, moge byc w czolowce wodzirejow ;-)
~Mariusz.
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Do 140 tyś -niezły, niezle sie wkreca, równomiernie.Dość żwawy.Ostatnio przy takim przebiegu 140 tys, bardzo nie rowna praca i wprost gaśnie na skrzyżowaniu po spuszczeniu nogi z gazu ale wpływ ma chyba takze instalacja LPG>Do wymiany uszczelka pod głowicą.