Ocena kierowcy - Renault Scenic III Minivan

Pck38, 3 miesiące temu
Silnik Energy dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2013
Renault Scenic III Minivan Energy dCi 130KM 96kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : komfort i wygoda minivana, jestem starej daty i te nowe suv-y mogą się gonić
Inne : przetarty fotel kierowcy i pasażera , są ze skóry ekologicznej trwałej jak przemoczona chusteczka higieniczna
Auto wygodne, pakowne i dobrze wyposażone zakupione w cenie średniej wersji niemieckiej konkurencji, do tego ładne z zewnątrz i w środku. Z aut coupe przesiadłem się do minivana i o dziwo jest mi z tym o wiele lepiej.
opinie są takie że to skomplikowany i drogi w naprawach silnik, z tym że mój ma mały przebieg i oprócz czynności serwisowych nic nie trzeba robić. Muszę dodać że w jeździe miejskiej w tak dużym aucie spalanie wynosi 7-9 l w okresie całorocznym. Silnik w trasie daje spokojnie radę ma nawet dobrego kopa i pozwala swobodnie się przemieszczać.
zmienia biegi a one zawsze wchodzą tak jak powinny, bardzo krótka jedynka ale to chyba normalne w takim aucie.
auto nie nadaje się do szybkiej jazdy i potrafi być trochę niestabilne w ciasnych łukach pokonywanych ze znaczną prędkością ale w końcu to nie auto sportowe tylko pakowny van w dieslu
zero rdzy na podwoziu, tylko jedna plamka na klapie z tyłu w okolicy listwy nad tablicą rejestracyjną co jak na auto 11 letnie uważam w dobie dzisiejszego wykonania aut za fantastyczny wynik.
siedzi się wygodnie i wysoko więc widoczność jest dobra, lecz grube słupki przednie wymagają czasem w mieście odchylenia głowy aby mieć pełen obraz na pasach
wszystko tak jak powinno być i to był jeden z głównych powodów zakupu auta, miałem dość ciasnoty , małych schowków czy uchwytów na kubki w idotycznych miejscach. Bagażnik duży łatwy w powiększeniu po złożeniu kanapy tył. Pozycja za kierownicą odprężająca, schowków cała masa , napoje pod ręką tak jak i telefon, obsługa prosta nie odrywająca uwagi od drogi.
klimę serwisuję i w lato nie ma problemu z schłodzeniem wnętrza natomiast w zimie zadziwiająco szybko odmarza przednia szyba i nadmuch zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem (ten model chyba ma dogrzewanie kabiny)
mam wersję krótką która na parkingu nie zajmuje więcej miejsca od zwykłych aut natomiast przestrzeń w środku jak na minivana jest spora 4 osoby + bagaż mają naprawdę komfortowe warunki do dalekich podróży. sam jestem słusznych rozmiarów i wygodnie zajmuje mi się każde z miejsc w aucie , ba doszedłem do tego że auta typu kompakt np. golf 6 czy corolla w najnowszym wydaniu wydają mi się klaustrofobiczne a wsiadanie do nich to udręka schylania się jak po drobne na podłodze
no tu średnio przy dużych prędkościach jak i przy mocniejszym dodaniu gazu słychać silnik ale to nie marka premium więc nie można tego uznać raczej za dużą wadę
auto mam z małym jak na lata i silnik przebiegiem obecnie 126tyś km i jestem wyrozumiałym właścicielem w 2 lata zrobiłem zawieszenie i hamulce przód i tył + jakieś inne czynności serwisowe, ogólnie wszystko wynikało z zużycie eksploatacyjnego nie z awarii dla tego uznaje że koszta i łatwość utrzymania zadbanego modelu jest na bardzo dobrym poziomie. dodatkowo stosuję części renault bo okazują się cenowo porównywalne do zamienników.
plastiki we wnętrzu czy poszycie foteli jak i spasowanie elementów karoserii nie jest takie jak np w vw ale nie dużo mu ustępuje natomiast wyposażenie zabezpieczenie antykorozyjne czy design auta na pewno jest lepszy niż smutnych szarych wersji niemieckiej konkurencji
czasem zapali się komunikat zapięcia pasa czy rozładowanej baterii aby po tem na pare tygodni zniknąć bez śladu.
nic przez prawie 2 lata

On - zużycie paliwa dla silnika Energy dCi 130KM 96kW [l/100km]