Lista ocen Renault Scenic III Van (60) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Wiadomo, diesel nie będzie pod światłami pszczółką cykającą, I nie będziesz sprawdzał, czy aby nie zgasł, bo on nie zostawia wątpliowści, że pracuje. Wogóle, 1.9 dCi przy całej masie mitów, jest tani w zakupie a każdy zorientowany wie, że po 2005r ma szereg poprawek. Ogólnie po przesiadce z Laguny 2.0 dCi czuć, że to słabszy silnik, ale znacznie mniej spala. Szukałem 2.0 ale wziąłem co znalazłem z godnych rąk. Silnik jest wystarczający, na...
~MLP
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Poprzedni mój grand scenic 2 też z silnikiem 1.9 dci fap bezproblemu i awarii miał 270 tyś jak go sprzedałem, widać francuzi się bardzo poprawili. Ale wersja z scenica 2 2005r ma inny osprzęt. Inny zawór egr, torbina w innym miejscu inne czujniki pompa wtryskowa też inna. Silnik w ostatniej odsłonie ma 5 wrtyskiwacz wkręcony w kolektor wydechowy do wypalania filtra FAP, starszy typ rozwiązywał ten problem poprzez wzbogacenie mieszanki, z...
~tomasz
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Moim skromnym zdaniem jest lepszy od Tsi. Moment obrotowy jest wręcz rewelacyjny a moc wystarczająca. 130 KM i 190 Nm daje pewne wyprzedzanie. Silnik ma bardzo fajny pomruk podczas kręcenia i nie stara się niczego naśladować. Lubi po jeździe popracować 1 minutę by się schłodzić. W komorze silnika łatwo jest określić poziom płynu do spryskiwaczy, jak i sam olej ;-)
~Piotr
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Nie mam zastrzeżeń do silnika. Silnik F9Q jest elastyczny, auto całkiem dobrze przyspiesza i 130KM daje radę. Silnik póki co nie bierze oleju. Wyższe spalanie zaczyna się powyżej 130km/h. Przy 150km/h silnik ma 3000obr./min. Wersja "na Polskę" z 2009r była bez filtra DPF. Auto kupione przy przebiegu 128000km. Teraz "dobija" do 180000km.
~Komarcin77
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Odnoszę dziwne wrażenie, że mimo benzyny silnik zachowuje się jak diesel: dobre przyspieszenie z niskich obrotów. Ładnie pracuje, elastyczny i nie jest głośny podczas wkręcania w obroty. Moment obrotowy w pełni mnie zadowala, a nie jestem typem rajdowca. Spokojna jazda i w miarę bezstresowe wyprzedzanie TIRów na drodze. Choć mógłby być przynajmniej 1.8
~theo_scenic
Van 1.6 16v 110KM 81kW
To jest największy minus tego auta. Niestety ten silnik jest za słaby na ten samochód. Nie mówię tu o szatańskiej, a normalnej jeździe pozwalającej spokojnie wyprzedzić inny samochód kiedy zajdzie taka potrzeba albo dynamiczniej ruszyć ze skrzyżowania. Kiedy staramy się to zrobić z tym silnikiem auto zaczyna palić jak SKOT.
~Marek
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Silnik jest naprawdę elastyczny, przyspiesza ładnie od najniższych obrotów. Do 110 km /h cisza, potem trzeba podgłośnić radio. Mogłoby być lepsze brzmienie nieco. Czasami słychać takie bardzo delikatne \"falowanie\" brzmienia (może to kwestia zmiennych faz rozrządu), ale idzie się przyzwyczaić.
~tfidecki
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Fajny, dynamiczny silnik, jednak z pewnym apetytem na paliwo. Na autostradzie powyżej 150km/h potrafi spalić i 10 litrów. Z boxem na dachu i 4 osobami - nawet 11 litrów. Przy emeryckiej jeździe da się zejść do katalogowych wartości, ale trzeba się naprawdę postarać.
~mrarek
Van 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
Bardzo mało pali w trasie - poniżej 5 litrów na 100 km przy spokojnej jeździe z tempomatem. Spalanie w mieście 6,0 - 6,5 l/100. Wstawiony DPF w ogóle nie daje o sobie znać, co jest niewątpliwą zaletą. Po 25 kkm jazdy nie ma żadnych problemów. Wymiana oleju i filtrów co 10 kkm.
~KRISSON
Van 1.6 16v 110KM 81kW
SAMOCHÓD NIE MA PRZYŚPIESZENIA. TRZEBA GO ROZKRĘCIĆ DO 3500 OBROTÓW I DOPIERO COŚ ZACZYNA SIĘ DZIAĆ...WIĄŻE SIĘ TO NIESTETY Z DOŚĆ DUŻYM CHAŁASEM W KABINIE PASAŻERSKIEJ. WYPRZEDZANIE TIRA TO PRAWDZIWE WYZWANIE.... GODNE POLECENIA DLA EMERYTA NA DZIAŁKĘ W NIEDZIELĘ.
Renault Scenic III Van