Lista ocen Renault Talisman (44) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krosant
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Na razie brak usterek jednak należy pamiętać o kwestii rozrządu w tym konkretnym silniku. Szczegóły na ten temat można znaleźć w internecie. Ponad to w autach z dużym nalotem w okolicach 200k km występują problemy ze skrzynią biegów - zużyte sprzęgła powodujące mechaniczne szarpanie - serwis tych podzespołów napewno da się odczuć w portfelu :) wtryski czy turbo powinno spokojnie dożyć tych 230-250k km. Hamulce - to zależy w jaki sposób wóz...
~Krosant
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
~becio
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
jw. jazda bez przerwy do ASO zeby zglaszac po 10 wkurzających cie rzeczy nie jest przyjemne, marnujesz czas, nerwy - a to jest bezcenne. wczesniej mialem mazde 6 z 2014 r i wiecie co? -w ASO byłem łacznie 4 razy czyli raz na rok wymienic olej i filtry i nigdy w zyciu nie mialem takich usterek jak wyzej opisywałem. ale cos za cos. w talismanie mega wyposazenie, przyspieszenie, lepsze WYCISZENIE.
~Andrzej
Sedan 1.7 Blue dCi 120KM 88kW
Zdecydowanie największy problem tego samochodu. Jak opisywałem problemu z odpalaniem na gorącym silniku przy wysokich temperaturach, notorycznie występujący błąd rozrzedzenie oleju i inne błędy skutecznie zniechęcają do marki Renault i do korzystania z tego samochodu
~macieks18
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Serwis musiał wymienić skrzynię biegów. Chciałem generalnie pochwalić jakość obsługi w Renault. Auto zastępcze tej samej klasy, ankieta do wypełnienia po każdej wizycie w serwisie i bardzo miła obsługa za każdym razem gdy tam jestem. Brawo
~Mariusz
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Największa wada to skrzynia biegów. Po czterech naprawach wymienili mi na nową. Zobaczymy jak będzie po wymianie . W trakcie użytkowania pękła przednia szyba. Wymienili w serwisie za darmo. Podobno czasem pękają.
~jacek
Sedan 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
na szczęście nie miałem. Tylko te drążki i akumulatory do wymiany. W pierwszym aucie miałem dziwne poszarpywanie przy ruszaniu z miejsca. Podobno to coś ze sprzęgłem (przebieg auta był do 90 tys. km)
~kodi
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Odpukać nic poważnego się nie stało. Na przyszłość patrzę optymistycznie. Nie mam uprzedzeń do "francuzów". Poprzednie auto to Citroen c4 Picasso, nowy z salonu i stwierdzam, że było to super auto.
~Radek
Kombi 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Najlepsze auto jakie miałem. Silnik benzynowy gwarantuje totalna niezawodność i niskie spalanie. Diesel w ogóle nie ma sensu. Litr różnicy w spalaniu i kupa problemów
~Ddd
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Silnik i elektryka. Obrócona panewka po 35 tys km. Oleje zmieniane na czas autem jeździła jedna osoba. Czym nowsze auto tym gorzej z niezawodnością . Części robią ze słabego materiału