Lista ocen Renault Thalia I (418) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 416 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemo
Sedan 1.5 dCi 65KM 48kW
Nie mam klimy to sie nie wypowiem. Co do samej wentylacji to nie wiem o co chodzi z obiegiem wewnętrznym - wszystko gaśnie - Na serwisie musze wkońcu spytać ale ... kogo - przeważnie naprawia to ktoś z elokwencją odpowiedzi równą młotkowi. Nawiew na nogi - fatalny, zimą to na maxa temp, prędkość (a to słychać), i otwarte okno bo gorąco do góry a na dole ciągle ziiimnoo. Nie wiem jak można tak prostą rzecz spieprzyć - nigdy sie nad tym nie...
~Army2000
Sedan 1.4 98KM 72kW
Jeśli chodzi o wentylację to mam trochę uwag co do jakości wykonania i jakości materiałów z których je wyprodukowano, a mianowicie kratki wentylacyjne boczne - po dwóch sezonach użytkowania popękały i co ciekawe w ASO panowie powiedzieli że to nie podlega gwarancji - więc tak już zostały ....A poza tym ich regulacja to znaczy góra dół nie jest w ogóle możliwa bo same opadają na dół więc nadmuch skierowany jest nie na szybę a na plastik na...
~cypis
Sedan 1.2 75KM 55kW
Przy wersjii automatycznej klimatyzacji regulacja ustawień utrudniona bowiem wyłączenie klimatyzacji i ustawienie nawiewu wymaga odpowiedniej kolejności wciskania przycisków. Klima przy temp.zewn. +36 ustawiona na temp wewn.+18 pracowała prawie z max nawiewem (męczące huczenie wentylatora) zdała egzemin. Opcja szybkiej likwidacji zaparowanych szyb zdumiewająca! Wystarczy 5 sekund i jest O.K. Ocena 4.
~krolestwo97
Sedan 1.4 75KM 55kW
Na początku ogrzewanie działało dobrze, póżniej padł termostat i nie wydobywało się ciepło z nawiewu i nie chciało mi się tego robić, bo i tak auto się rozgrzewało, i nie było to dla mnie problemem. Trzeba zwracać uwagę, czy zbiornik od płynu wyrównawczego chłodniczego nie rozkleja się, pod wpływem ciśnienia puszcza klej, który jest w zbiornika i może płyn wylewać się z zbiornika.
~Marek S.
Sedan 1.4 75KM 55kW
Podczas deszczu szyby parują. Trzeba włączyć nawiew na szybę - przy dwóch osobach w samochodzie wentylator nawiewu musi pracować co najmniej na "2". Miałem w życiu do czynienia z trzema Thaliami i wszystkie miały tak samo. Inżynierowie się nie spisali, gdyż w Corsie, czy nawet Seicento problem nie występował, nawet pomimo wyłączonego wentylatora nawiewu.
~Luki
Sedan 1.4 75KM 55kW
Dałbym ocenę dobrą gdyby nie jeden poważny mankament, w chłodniejsze dni szyby potrafią momentalnie zaparować i bardzo trudno za pomocą dmuchawy to zlikwidować. Efekt (i to dopiero po jakimś czasie) daje włączenie dmuchawy na 4 - najwyższy bieg, ale niestety jest on bardzo głośny i po chwili hałas zaczyna męczyć. Ogrzewanie i działanie klimatyzacji bez zarzutu.
~Maciek
Sedan 1.4 75KM 55kW
Autko bez klimy, ale może być. Przecież kupując wiedziałem , że nie ma klimy, wiec nie mogę teraz narzekać na samochód że nie ma klimatyzacji:P mogłem kupić bogatszą wersję, moja wina ;) zimą mogłoby wiać troche cieplejsze powietrze, z tyłu pasażerowie czasami narzekali na zimno ( przy mrozach -30' - ale to chyba tacy ciepłolubni pasażerowie) - ja nie narzekam, jest cacy:)
~właśnie ja sprzedaję - i.. kupuję nową
Sedan 1.5 dCi 65KM 48kW
nie mam klimy - a wentylacja słaba, w zimie nie odparowują szyby bardzo długo, wentylator dośc głośny na 3-4 biegu, ogrzewanie dośc sprawne ale długo sie nagrzewa ( min 10 km w zimie trzeba przejechać ) auto nie na nasz klimat projektowane i to widać, silnik nie do przegrzania w naszych warunkach - w zimie non stop nie dogrzany a chłodnicy zasłonić sie łatwo nie da
~Dzaa88
Sedan 1.4 98KM 72kW
Grzeje dobrze. Wentylator wyje na wyższych obrotów. Jednak grzeje najmocniej w lecie. Puszka się bardzo nagrzewa. Kiedyś wylał mi termometr z ekranem LCD. Nie wytrzymał temperatury. Wietrzenie samochodu przed jazdą latem - obowiązkowe. Zimą naprawdę OK. Jeżeli jest sprawna nagrzewnica, leci bardzo ciepłe powietrze. Szybko się nagrzewa.
~lesnikzg@wp.pl
Sedan 1.4 75KM 55kW
Świetne bo szybkie ogrzewanie i klima przydaje się przy zaparowanych szybach. Przy upałach, ze wzgledu na manual, trzeba używać pokręteł. Mała objetość przestrzeni pasażerskiej umożliwia szybkie nagrzanie i ochłodzenie wnętrza. Na trasie ,podczas upału, zalecam skierowanie nawiewu na szybę. Klima dobra rzecz ale jak alkohol dla rozsądnych :).