Lista ocen Renault Trafic II Kabina (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PK
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Przykładowe koszty rzeczy, które min. wymieniałem na przestrzeni lat w Traficu: Nowe tylne łożyska wraz z tarczami i klockami TRW kosztowały 650 zł + wymiana. Osłony tylnych tarcz, używane po 40 zł/szt. Oryginalny nowy wyłącznik tylnych świateł 25 zł. Oryginalny nowy wyłącznik świateł awaryjnych 65 zł. Komplet 4 nowych świec NGK 125 zł, oryginalny nowy czujnik wałka rozrządu 150 zł, oryginalna nowa przepustnica 140 zł, końcówka drążka...
~Joohny
Kabina 2.5 dCi 150KM 110kW
Minusem jest duża ilość oleju którą trzeba wlać do silnika - 8l Przy wymianie po 10-15 tyś, są to dość drogie zabawy. Co roku trzeba wymieniać końcówkę drążka koszt za sztukę ok 80 zł + 150 zł za wymianę z geometrią. Koszty jakie ja poniosłem to jeszcze : -wymiana turbiny - 4000 zł -wymiana egr - 300 zł -regeneracja wtrysków - 2000 zł i miałem wymieniać koło dwumasowe lecz auto się paliło
~Paweł
Kabina 2.5 dCi 150KM 110kW
2,5 dCI spalanie jest na bardzo dobrym poziomie, pali 8,4 l na autostradzie przy prędkości 125-140km/h, dla porówania T5 caravelle 2,5 tdi 130 ps pali mi przy takich prędkościach nie mmiej jak 9,3l, w każdym bądz razie trafic pali mniej od T5
~Paweł
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Wtryski padły po 350 tkm, alternator (szczotki) przy 370 tkm., turbo przy 400 tkm, klocki wytrzymują 35 tkm, tarcze 90 tkm, sprzęgło 410 tkm, olej co 15 tkm wymieniam. Według mnie bardzo dobrze.
~K. Łódź
Kabina 2.0 dCi 90KM 66kW
Trafic z benzyniakiem ma bardzo niskie koszty utrzymania. Furka prosta w budowie wiec eksploatacja bardzo tania.
~adam
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
jest nie zle moj najoszczedniejszy bus a mialem transita i vito jedno ale zbyt szybki skok apetytu po przekroczeniu 110
~Grzegorz
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
To zależy jak auto jest eksploatowane. Ja nie jeżdżę nim dużo, więc jak na razie koszty w normie.
~bu
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Przebieg jak dotąd mały. W zasadzie nic się nie dzieje. Ceny przeglądów - nie wiem bo to samochód firmowy.
~Karol
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Pali jak auto osobowe w granicach 7 litrów. Drogie części bo to bus.
~vinc
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Na razie bezawaryjnie, spalanie tez w normie od 6,5 do 11.
Renault Trafic II Kabina