Ocena kierowcy - Renault Trafic II Kabina

Silnik 2.0 dCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Trafic II Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW 2001-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Generalnie nic się nie psuje co auto mogłoby unieruchomić. Wymieniane są tylko podzespoły eksploatacyjne. Mam nadzieje że jeszcze te 300 tkm pociągnie :-)
Karoseria : wycieraja sie prowadnice drzwi i sanki drzwi
Układ hamulcowy : tylne tarcze razem z piastą
Kupiony jako nowy w salonie. Wozi codziennie ludzi do pracy ca. 240 km. Wersja długa. Wart swojej ceny.
Silnik sobie radzi z obciążonym 9 osobami autem. Prowadzi się raczej jak osobowe niż auto dostawcze. Olej wymieniam max. po 15.000 km pełny syntetyk 5W-30 Elf - 6,8 l.
Łatwo wchodzą biegi. 6 bieg się sprawdza na autostradzie. Przy 410.000 pierwsze sprzęgło powoli zaczyna meldować konieczność wymiany.
Daje radę. Sprężyny wymieniłem na wzmocnione. Oryginalne były do wymiany bo pękły. Tylne tarcze kosztują tyle co wentylowane przednie bo są razem z piastą. Można się bawić w same tarcze ale można czujnik ABS uszkodzić. Gra nie warto zachodu.
Przód dobrze tył gorzej ale jest tez długi. Każdy długi buś będzie taki.
Prawa kolano kierowcy opiera się o plastik konsoli od lewarka zmiany biegów. Niewygodne trochę. Filozofia "francuska" obsługi radia i tempomatu. Da się przyzwyczaić jak ktoś "germanami" przedtem prowadził.
Przód jest dobrze wentylowany nie wiem jak tył bo nigdy nie siedziałem.
Miejsca w zupełności wystarcza. Bagażnik ogromny nawet przy 9 osobach (wersja długa).
Jak to blaszak. Nie ma jednak tragedii według mnie.
Wtryski padły po 350 tkm, alternator (szczotki) przy 370 tkm., turbo przy 400 tkm, klocki wytrzymują 35 tkm, tarcze 90 tkm, sprzęgło 410 tkm, olej co 15 tkm wymieniam. Według mnie bardzo dobrze.
Jakbym miał wybierać to bym nowy taki sam kupił.
Rezystor od dmuchawy czyli padł pierwszy i drugi bieg. Drobnostka. Wyrabiają się prowadnice i wózki w drzwiach bocznych.
Raz stanął jak wtryski odmówiły na szczęście na firmie więc bez większych kłopotów na lawetę i do serwisu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 115KM 85kW [l/100km]

7,4