Ocena kierowcy - Renault Vel Satis

Marcin, 6 lat temu
Silnik 3.5 V6 245KM 180kW
Rok produkcji 2005
Renault Vel Satis 3.5 V6 245KM 180kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : To długodystansowiec. 150 km/h to bez większego wysiłku przelotowa prędkość na dwupasmówkach.
Układ elektryczny
Witam to specyficzne auto. Nie każdy mechanik chce w tym grzebać. Przy kupnie trzeba posprawdzać dosłownie wszystko. Ja nie za bardzo się orientowałem w temacie i dołożyłem po kupnie więcej niż samochód był wart. Po prostu w pewnym momencie nie mogłem wycofać się z inwestowania.
Mruczy wspaniale. Bardzo korzystny stosunek obrotów do prędkości. 100 km/h - 2000 obr. 140 km/h - 2600 obr. Jeździ się bajkowo ! Wyprzedzanie prawie jak motocyklem. Szczególnie w trybie manualnym.
Trzeba o nią dbać. Czyli wymieniać olej co 30-40 tysięcy km. Tutaj uwaga są dwie wersje skrzyń. Jedna ma korek spustowy. Drugą trzeba rozpiąć od silnika. W tym przypadku koszt wymiany oleju w serwisie 3500 pln !!! Warto poszukać warsztatu który wymienia olej dynamicznie. Koszt 750 pln. Tutaj ktoś napisał że skrzynia wrzuca na luz w korku. Nieprawda. To objaw uszkodzenia sterownika skrzyni. Naprawa 2000 pln. Z gwarancją na rok.
Zestrojony pod kątem komfortu. Pomimo dużej mocy ten samochód to typowa kanapa. Powyżej 160 km/h pojawia się nerwowość. Mam założone opony wielosezonowe 17” być może dlatego.
Plastik aluminium ocynk.
Czujniki cofania dają radę. Poza tym można się przyzwyczaić.
Jest ok
Przy bardzo szybkim nagrzewaniu się silnika do kabiny dociera niezbyt dużo ciepła. ;(
Przestrzeni po horyzont. Duża butla lpg w bagażniku 4 osoby z bagażami i dało radę
To pierwszy taki cichy samochód.
Przy dużych remontach albo przy doprowadzaniu do stanu użytkowania z technicznej zapaści do jakiej doprowadzili Vela poprzedni właściciele to zostajesz sponsorem okolicznych warsztatów i lawet.
Bardzo dobry. Tzn ogarnięty vel satis będzie jeździł w miarę bezproblemowo.
Sporo drobnicy. Okna światełka itp.
Awaria sterownika w skrzyni. Zużycie oleju litr/1000 km. W trakcie diagnostyki. Znika płyn chłodniczy również.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 245KM 180kW [l/100km]

15,5