Lista ocen Renault Vel Satis 3.0 dCi 180KM 132kW 2002-2009 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~primjack@wp.pl
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
przy takim silniku i masie 1,8 t spalanie diesla malutkie , oczywiscie ceny serwisu kosmos filtr oleju 270 pln a zamiennika nikt nie robi tylko "reno" , pękła mi gumowa harmonijka łącząca tunel dolotowy powietrza srednica ok 5 cm długosc 6-7 cm cena 180 pln !!! boje sie pytac o reszte części napewno nie jest to auto dla przeciętnego kierowcy
~MArio
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
No tu bywa różnie. Nie jest mało ale na swoją wagę i gabaryty to wydaje mi się że nie jest tragicznie. Miasto 9-12 zależy kto jak ciężką ma nogę a trasa jak dla mnie super bo bez oszczędzania się mi wyszło po naszych drogach 7,8. Nie wierzę że komuś spali w automacie mniej jak 8 litrów.
~Grzegorz
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Uważam, że auto pomimo swoich rozmiarów pali mało. Nigdy nie udało mi się przekroczyć 9 litrów, chociaż nie jeżdżę wolno. Przy nie przekraczaniu 110 km/h (2000 obr/min) udaje się przejechać 100 km na 7 litrach co przy masie 2 ton razem ze mną uważam za sukces.
~ASebastian
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Pali tyle ile ma palic w końcu to 1800kg z 2 pasarzerami robi sie 2tony w zime średio miasto 10-11litrów. Seat w benzynie ktorego posiadałem palil w zime 7 wiec jest to adekwantne do wagi jak i gabarytów tego samochodu nic z niczego sie nie bierze :)
~ASebastian
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
I tutaj raczej na minus jego bo auta z mocniejszymi silnikami palą mniej ponieważ moc do masy jest bardziej relatywnie rozłożona niż w tym wypadku. Miasto spalanie 8-11. Trasa 7,5-13 przy pedale wciśniętym do podłogi
~Marek
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Nowa skrzynia powoduje mniejsze zużycie paliwa. W mieście 9l/100km i to da auta o wadze prawie 2t i 6 cylindrowym silniku. Na trasie 6,7l/100km przy spokojnej (130km/h) jeździe na autostradzie.
~PAWEŁ
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
to nie jest seicento więc w zamian za komfort i przyspieszenie trzeba trochę zapłacić. U mnie średnio 9,3. Jeszcze nigdy nie przekroczyło 10 litrów, a to chyba nieźle.
~Dmitrij
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Naprawy są drogie dopóki chcemy remontować w ASO, części zamienne jednak da się kupić. Ekonomiczność ma bardzo dobrą jak na taką masę i bryłę. 10,7 miasto/6,5 trasa.
~Marek
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Nowa skrzynia powoduje mniejsze zużycie paliwa. W mieście 9l/100km i to dal auta o wadze prawie 2t i 6 cylindrowym silniku. Na trasie 6,7l/100km
~jacek_ostalczyk
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
niektore rzeczy dostepne tylko w serwisie - koszty napra przecietne ale wyzsze zdecydowanie od laguny