Lista ocen Renault Vel Satis 3.0 dCi 180KM 132kW 2002-2009 (26) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Tylko na wolnych obrotach słychać diesla, ale po przekroczeniu 1400 obr/min brzmi pięknie. Jedna drobna awaria podciśnieniowego sterowania turbosprężarki nie zepsuje mojej opini. Silnik jest cichy i oszczędny. Moje min. zużycie oscylowało wokół 7 litrów co przy tej masie samochodu oraz wymiarach uznaję za bardzo dobry wynik.
~muerde
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Silnik bardzo elastyczny. Bardzo energicznie zbiera się z każdej prędkości a zwłaszcza w sytuacja drogowych na trasie. Jest to wersja 181 KM z turbosprężarką sterowaną elektronicznie. (w poprzednich wersjach turbosprężarka sterowana jest za pomocą podciśnienia i takiej elastyczności nie ma).
~ASebastian
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Mogło by być lepiej jeśli chodzi o moc, spokojnie mogli dać 218 koni na czipie tego silnika. Spalanie automatycznie by spadło i turbo dziura była by mniejsza oraz lepsze zestrojenie ze skrzynią biegów
~ASebastian
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Klekot jak ciągnikach siodłowych (ciężarówkach) ale jest to przyjemny klekot. Silni radzi sobie dobrze z gabarytami autka ale koni mogło by być więcej tak z 210 przynajmniej
~Dmitrij
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Jest to co prawda jednostka produkcji ISUZU, więc z założenia można wymagać wiele. Spisuje się na medal i radzi sobie dobrze z tym autem. Jak na razie wymieniam tylko olej.
~Masztel
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
silnik ma 180km dla niektorych to mało ale połaczona ta moc z bardzo dobrym momentem obrotowym ukazuje nam samochód z całkiem innej perspektywy (wydaje sie ze ta moc jest wieksza)
~Dmitrij
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Silnik pracuje rewelacyjnie, jestem pozytywnie zaskoczony, choć dopiero po zakupie się dowiedizałem, że jest to jednostka projektowana przez Isuzu.
~Marek
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Nowy silnik ISUZU dCi jest jeszcze lepszy niż poprzednik. Wyższa kultura pracy (mniej wibracji), wyższy moment 400Nm i moc. Super silnik.
~kopniak
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
wtryski zrobione idalej przerywa tak jakby niedostawał paliwa nie ma siły wyjechaćpod gorę -silnik 3000 disel
~PAWEŁ
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Przy tej masie odpowiednia moc, dla bardziej oszczędnych i nie potzrbujących mocy 2,0 lub 2,2, dla sportowców 3,5