Lista ocen Rover 200 III 1.4 i 75KM 55kW 1995-2000 (55) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jeżeli chodzi o spalanie powiem tak. Nie kupiłbym samochodu, który pali powyżej 12 litrów w mieście (niezależnie od marki i modelu). Ten się mieści więc jest ok. W mieście pali mi od 8 do 9 litrów, natomiast na trasie ok. 6,5. Zaznaczam, że nie prowadzę zeszytu, nie notuje na jakim przebiegu tankuję, więc są to dane przybliżone, ale bardzo realne. Co do przeglądów i napraw. Jedni trafią kiepski egzemplarz i będą go przeklinać inni nie. Ja...
~martin777
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
mam benzyna / gaz,na paliwie duzo nie jezdze jezeli chodzi o gaz przy obecnych cenach gazu(2zł)za litr,w jezdzie mieszanej przy max obciazeniu 5 osob i pełny bagaznik za 25zł czyli 12,5 litra gazu przejchałem 148km!ale ogolnie po miescie pali 10gazu na trasie przy rownej predkosci czyli 85-90km/h spali dzies 8,we 2 osoby!z tym gazem to tez roznie,przy zimnym silniku jak i ciepłym nawet po zapaleniu i przełonczeinu na gaz trzeba go przez 3 sek...
~dorete
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Spalanie w moim aucie też pozostawia wiele do życzenia. 10 litrów w mieście to troszkę przesada jak na taki mały silnik. Myślę że i powoli bede skłonna na zmiane tego auta na kolejnego rovera ale tym razem 25 w dieslu. Ale do tego momentu postaram się coś zrobić z obecnym by poprawić sobie komfort jazdy oraz spalanie. Gdyby ktoś jak pomóc z wyciszeniem i co dałoby efekt takiego wyciszenia jak np w oplu omega byłabym wdzięczna (dorete@poczta.fm).
~miwa@logi.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Osobiscie mialem kupic honde civic natomiast moj kuzyn (dziekuje mu bardzo) polecil mi to auto zbudowane na japonskich podzespolach czyli nie sa az tak kosztowne wymiany jak to wszyscy mowia o Roverach. Takze polecam kazdemu srednio na trasie pali mi 6.5l/100km w miescie nie wiem bo jeszcze nie testowalem ale pewnie do 8,5 l
~uumaz2
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Spalanie - duża rozbieżność zależnie od stylu jazdy. Naprawy - koszmar ! Ciężko znaleźć mechanika, który wie co gdzie w tym aucie jest. Części które się normalnie zużywają dostępne bez problemu, ale jak padnie coś nietypowego, to jest problem. Albo szrot, albo oryginał ( ceny oryginałów abstrakcyjne ).
~BICEPS73@WP.PL
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Spalanie,ceny części itp. nie zaskakują,wiedziałem co kupuję.Poza tym części nie są wcale takie drogie jak mnie straszono a i serwisowanie nie różni się od poziomu innych aut,dostępność części bezproblemowa.Podsumowując cenowo nie zbankrutuję,poza tym auto jeżdzi a nie stoi 300 dni w roku na warsztacie.
~marcza
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Co do cen przeglądów - mam małe doświadczenie z tym samochodem jednak naprawa do najtańszych na pewno nie należała (przegrzewał się silnik), z dostępnością części bywa różnie (czekałam tydzień :/) Podane przeze mnie spalanie jest przekłamane ponieważ nie jestem w tym zorientowana.
~anonimek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ze z użyciem paliwa nie najlepiej, nie najgorzej. Jeżeli ktoś się postara to można zejść blisko wartości z danych technicznych. Podobno 16V lubi łyknąć ale tu jest ok. Części też nie najtańsze ale da sie je przeboleć.
~under
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
według mnie spalanie jes świetne. fabryczne dane dla tego autka 6,5l/100km jenak ja podczas śreniej jazdy w cylku mieszanym zdołałem osiaągnąć wynik 5,5l co jest dla mnie wynikiem bardzo pozytywnym
Dziennik kosztów dla Rover 200 III 1.4 i 75KM 55kW
~Wojtek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
R200 nie jest mistrzem oszczędności, ale raczej średniakiem. Części wcale nie są tak drogie jak się zwykle sądzić, choć droższe niż do niemców czy francózów. Raczej zblizone są do japończyków.