Ocena kierowcy - Rover 200 III

siwrelax@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.4 Si 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze - ładniejszego wnętrza w tej klasie (i z tamtych lat) nie widziałem - czarna skóra, gróba skórzana kierownica i gałka lewarka zmiany biegów, drewniane wstawki to elementy niespotykane w małych miejskich autach.
Silnik : uszcelka pod kolektorem ssącym, pompa wody - cały układ chłodzenia
Układ elektryczny : fabryczny alarm i centralny zamek - nie do naprawienia
Nietuzinkowy samochód ale drogi w utrzymaniu. Ja swojego kupiłem za 4000 zł, ale powinienem od razu włożyć przynajmniej 2000 na wymianę newralgicznych elementów w silniku - wtedy mógłbym liczyć na długą i bezawaryjną eksploatację. Niestety ja zignorowałem tą kwestię i teraz mam do wymiany uszczelkę pod głowicą.
Duża moc jak na taką pojemność. Potrafi wcisnąć w fotel, wyprzedzanie to przyjemność. Z seryjnym tłumikiem bardzo ładnie brzmi. Spalanie w mieście dochodzi nawet do 10 litrów (w warszawskich korkach). Słabą stroną silnika jest awaryjny układ chłodzenia. Aluminiowy blok silnika ma swoje plusy, ale przy dokręcaniu śrub głowicy trzeba uważać - to nie jest żeliwo.
Dobrze zestopniowana skrzynia, czasem pierwszy i wsteczny nie chce wejść od razu, ale ja po kilku tygodniach nie miałem już problemów
Moim zdaniem doskonale. Prowadzi się pewnie, szybkie i ciasne zakręty tym autem to coś wspaniałego. Znakomicie dobrana siła wspomagania kierownicy, niski profil opony powodują, że kręte drogi to niezła frajda. Nie za miękki, nie za twardy.
Ciężko wyczuć gabaryty przy cofaniu, małe lusterka boczne. Do przodu jest OK.
Świetnie rozwiązane wszystko poza sterowaniem lusterkami - to powinno być bardziej \"pod ręką\". Przyciski od sterowania szybami są na tunelu między fotelami - dla mnie bomba, ale nie każdy to polubi.
B. szybko się nagrzewa. Słabo dmucha dmuchawa, ale filtr kabinowy chyba nie był 10 lat wymieniany, f. powietrza też już chyba stary. Klimatyzacja popsuła się w 2001 roku, i nie była naprawiana, choć brakuje jej bardzo. Brakuje podgrzewania foteli, co w połączeniu ze skórzaną tapicerką w zimie daje efekt zamarzniętego tyłka.
Z przodu dużo miejsca, bagażnik dość duży jak na takie auto, z tyłu miejsca niewiele i ciężko się wsiada/wysiada - wersja 3d.
powyżej 120km/h strasznie głośno. Wibracje silnika odczuwalne na kierownicy (przyjemne uczucie), niestety plastiki też je odczuwają i skrzeczą. Gówniane seryjne głośniki.
Jak dla mnie - drogo
Za śmieszne pieniądze można kupić świetnie wyposażonego compacta (skóra, klima, elektryka, SRS, ABS, alufelgi) tylko żeby się nim długo cieszyć trzeba dokładnie obejrzeć silnik i nie żałować kasy na częśći
rocznik 1999 - kupiłem taki: niedziałające oba spryskiwacze, wycieraczki przód ( a) mechanizm, b) silniczek), centralny zamek, alarm, połamany zamek tylnej klapy, zwarcie w wiązce przewodów w klapie bagażnika, 2 razy przepaliły się żarówki przycisków, klimatyzacja i pewnie milion innych rzeczy o których nie pamiętam. 90% usterek sam naprawiłem w garażu nakładem kilku godzin pracy i kilku złotych.
Klimatyzacja, układ chłodzenia - doprowadza do awarii uszczelki pod głowicą. Dosyć spore koszty naprawy następstw usterek układu chłodzenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 103KM 76kW [l/100km]

7,4