Ocena kierowcy - Rover 200 III

osarro, 13 lat temu
Silnik 1.6 Si 112KM 82kW
Rok produkcji 1997
Rover 200 III 1.6 Si 112KM 82kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : W sumie cały samochód to miłę zaskoczenie,dynamiczny silnik i karoseria która często jest w ocynku dzięki czemy 13 letnie autko wygląda jak 8-letni Golf :) śladu rdzy nie mam czy ktoś wierzy czy nie.
Inne : kontrola układu chłodzenia i płynów lepiej sprawdzac niz potem się martwić
Jak na autko zyskujące dopiero na popularności a już niestety wycofane z produkcji to jeden z bardziej trafnych propozycji. Na pewno nie będziemy zawiedzeni pod warunkiem iz nie mamy rozmiarów XL i lubimy dynamiczną jazdę
Silnik bardzo elastyczny zwłaszcza na wyższych obrotach,chociaż z 5-go biegu na sprzęgle 35 km/h również bez problemu go wyciągniemy :) na trasie redukcja wręcz zbędna.
Bardzo dobrze wchodzące biegi chociaż dla mnie zbyt kanciato dlatego 4/5
świetnie skłąda się w zakrętach tłumi większość nierówności jak narazie bezawaryjne
jak dobrze ustawimy lusterka to martwy punkt niemal zniknie,lusterka mimo iz małe to dzięki oddaleniu mamy szerokie pole
dla mnie idealne ale jak ktoś ma 190 cm to może głową w podsufitkę udeżać :) u mnie jak w większości roverków ciężko chodzący pedał gazu dlatego 4/5......
ogrzewanie bomba przy -10 ogrzewanie na 1 biegu czasami z początku tylko na 2 a w dłuższej trasie nawet 1 trzeba czasami wyłączyć.
jak na samochód o takich gabarytach uważam za wystarczającą,więcej miejsca niż w golfie,porównywalne miejsce jak w lanosie ( tylko lepsze wykończenie :) ) równiez bagażnik na co najmniej 3 duże walizki
Dobre gdy poruszamy się do 2500 obrotów powyżej zaczyna się przyjemny pomruk :) chociaż nie każdy może go lubić dlatego 4/5
spalanie uważam w normie gdyż należy pamiętać iż silnik 1,6 z 112 KM trzeba nakarmić :) lato: miasto 8-8,5L PB 9,5-10,5 LPG trasa 7-7,5 PB 8-8,5 LPG zima: miasto 9-10L PB 12-12,5 LPG trasa 8,5-9 PB 9,5-10 LPG
W tej cenie z takim wyposażeniem i takie ładne no coż nie ma konkurencji chyba że ktoś woli Lanosa lub kontrowersyjna Alfę Romeo. I co ważne jako iż firma zaprzestała produkcji części nowych jak i używanych jest w bród a mamy ładnie prezentujące sie autko którego linia nawet po 13 latach jest na czasie.
wymieniamy to co się zużywa czyli tak jak powinno być kocki tarcze olej filtry i jeździmy :)
4/5 tylko dzięki problemowi HGF jak narazie u mnie nie występuje poza tym należy uważać na układ chłodzenia czyli nie czekamy jak nam chłodnica przerdzewieje tylko lepiej co 6-8 lat ją wymienić i prawdopodobieństwo HGF już dużo mniejsze :) poza tym nie ma się czego przyczepić :D

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Si 112KM 82kW [l/100km]

8,3