Lista ocen Rover 75 Sedan (115) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymon
Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW
Przy bardzo ekonomicznej jeździe można zaoszczędzić na drugiego xD. Części nie najdroższe co mnie mile zaskoczyło. Kiepska sieć serwisowa ale to chyba zrozumiałe. Spalanie przy bardzo oszczędnej jeździe zejdzie poniżej 5l ale przy jeździe do jakiej jest stworzony ten silnik BMW ok 6,5 litra
~zico54-->
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Strasznie drogie ceny czesci zamiennych,rodem auta z wielkiej Brytanii.Ceny przegladow tez nie sa małe,a ceny napraw potrafią przywrocic o zawrot glowy.Poza tym czesci sa trudno dostepne.Jeśli chodzi o zuzycie paliwa to jest ono małe jak na wage i silnik samochodu.Ksztaltuje sie na poziomie 5.5-6.0 .
~msprinter
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Spalanie jak na auto takich rozmiarów naprawdę rewelacyjne, w mieście spala około 7L diesla/100km w trasie można jeszcze około jednego litra oszczędzić. Koszty napraw porównywalne z samochodami klasy wyższej średniej (BMW, Audi), nie wszystkie warsztaty chcą podjąć się naprawy.
~jacus
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Bardzo przyzwoity silnik na trasie mozna spokojnie wyciagnac 5l/100 jesli oczywiscie nie chce sie go cisnąć. Jeśli lubisz szybsza jazde to ferrari to nie jest ale przy predskosci 160km/h jest calkiem cicho i osiaga sie to bez wielkiego trudu
~audi, opla co kolwiek
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
części drogie a jakość kiepska, drogie są naprawy u mechaników widząc rovera zdzierają ile się da, mogę tylko powiedzieć że w ciagu trzech lat wydałem na części i robociznę około 15000zł według mnie to trochę za dużo
~Bi@lY
Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW
Żużycie paliwa to: ok. 5,5-6 litrów w trasie. Cykl mieszany ok. 7l. W mieście, korkach ok. 8-8,5l. Części są w przyzwoitych cenach. Niektóre tańsze, niektóre droższe. Kosmiczne nie są. Wymiana oleju i wszystkich filtrów 440zł.
~Barm
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
moje ogolne spalania w jezdzie mieszanej to 6,5l moim zdaniem super a nie jezdze pomalu, ceny przegladow jak kazdego auta a z czesci to tylko wymienialem filtry powietrza, paliwa, oleju i kabinowy kazdy w granicach 80zl
~maciekmat@vp.pl
Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW
Bardzo mało pali w stosunku do jego gabarytów. W mieście spala do 7,5 l. lecz poza miastem 5.5l przy ekonomicznej eksploatacji. Ceny przeglądów i ewentualnych napraw nie jest niskie. Praktycznie brak serwisów naprawczych.
~slowik99@vp.pl
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Pozytywne zaskoczenie jak na masę i gabaryty auta. Co prawda na krótkich odcinkach w mieście potrafi przekroczyć 10 litrów, jednak z \"rozsądnym\" kierowcą przy jeździe 60% miasto 40% trasa mieści się w 7-7,5 litra

Usterki Rover 75

Rover 75 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jan
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
spalanie diesla super, natomiast naprawy to istna filantropia:) jak cos sie posypie to duzo trzeba zapłacić za naprawę głównie za robocizne bo to auto jest bardzo skomplikowane w montazu i odwrotnie
Rover 75 Sedan