Lista ocen Rover 75 Sedan 2.5 V6 177KM 130kW 1999-2005 (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~POLICJANT
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
To moje pierwsze doświadczenia z automatem i dlatego wszystko mnie zachwyca. Znowu automatyczna skrzynia JATCO sterowana elektronicznie myśli za kierowce. Biegi przełączają się nie wtedy kiedy silnik osiągnie ustalony poziom obrotów lecz w zależności od chwilowego obciążenia silnika i przyspieszenia, a mówiąc prościej biegi są przełączane w zależności od siły nacisku pedału przyśpieszenia. To sprawia naprawdę dziwne odczucie np jadąc po...
~Paw
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Skrzynia automatyczna, 5-cio biegowa. Biegi zmieniane są b. delikatnie czasami nawet trudno zauważyć zmianę biegu. Oczywiście przy sportowej jeździe zmiana jest odczuwalna, ale jest to reakcja prawidłowa. Z wad można wymienić właściwie tylko zbyt wolne przełączanie biegów. Skrzynia czasami "zastanawia się" zanim załączy odpowiedni bieg (np. jazda pod strome wzniesienie).
~tropek123
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
oddałbym wiele za manuala...albo automat tip tronic. Jazda z automatem to mega wygoda, ale ta skrzynia na prawdę "żyje swoim życiem...) często przeciąga biegi, a czasem wrzuca wyższy przy minimalnych obrotach (przy tym samym operowaniem gazu) jedyne rozsądne wyjście to jazda na trybie sport... auto jest wtedy czułe i żwawe...
~Jacek
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Posiadam automatyczną skrzynię biegów, teraz wiem co to komfort prowadzenia :), wprawdzie czasami mam wrazenie, że trochę żyje własnym życiem, ale ogólnie dobrze spełnia swoją rolę.
~oskow@poczta.onet.pl
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Równie dobrze do przodu jak i do tyłu :) Bardzo elastyczna na każdym biegu np. na drugim biegu od 0km/h do 120 !
~Mar
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Niby najsłabszy Punkt Rovera ale przez 5 lat i 80tys km miałem to szczęście i spokój że nic od momentu zakupu się z nią nie działo
~fokal55
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Sama skrzynia chodzi elegancko i złego słowa nie powiem, problemem jest układ wysprzęglik-pompka sprzęgła,
~Fedor
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Poza usterką elektroniki , bez zarzutów ale usterka elektroniczna zdarza się nawet w NASA
~mozej1@go2.pl
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Wszystko jest ok. Czytałem na forum Rover-a, że sporo kłopotu sprawia pompka sprzęgła i wysprzęglik.
Dziennik kosztów dla Rover 75 Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
13,5
~Miłosz
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Wchodzi cicho, w miarę precycyjnie - raczej nie skłania do błyskawicznych zmian - w końcu to limuzyna
Rover 75 Sedan