Lista ocen Rover 75 Sedan 2.5 V6 177KM 130kW 1999-2005 (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hołowczyc Marcin
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
To jest największy plus tego auta prowadzi się wygonie i zarazem pewnie nie ma problemu z zarzucaniem tyłu czy myszkowaniem. Jedyny drobny minus to trzeba podczas szybkich ostrych zakrętów spoglądać na prędkość bo auto sprawia takie wrażenie że wydaje się dużo wolniej jak jest w rzeczywistości. Nawet hamulce są bardzo dobre i nie mają problemów że przy szybszej jeździe się przegrzewają podczas do hamowań.
~Mar
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Prowadzi się świetnie a na twardszych amortyzatorach z kyb i w zakrętach dobrze trzyma się drogi. Auto idealne na długie trasy bez większego zmęczenia po kilkuset km. Jedyna wada są tanie zamienniki wachaczy które wytrzymują ok 10tys km teraz wiem że lepiej dołożyć te 300zl i jeździć i nie zaglądać do zawieszenia jak na razie 60tys km i cisza
~oskow@poczta.onet.pl
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Po 4 latach użytkowania wymieniłem amortyzatory przednie. Na tyle od nowości (7 lat) oryginalne i tylko o 5% mniejsza sprawność od nowych - fenomen na polskie drogi? Hamulce jak brzytwa.Szkoda że brak wyłącznika ABS. Samochód ciężki i trzeba uważać na długich śliskich zakrętach , bo potrafi zarzucić tyłem. Kotrola trakcji działa sprawnie i pewnie.
~POLICJANT
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Dosyć sztywne. Trochę męczący na miejskich dziurach. Bardzo podsterowny w miejskim ruchu. Mimo wspomagania trzeba dobrze trzymać kierownicę jeśli zaczynamy przyśpieszać będąc jeszcze w zakręcie. Ponadto jest mało stabilny jadąc po koleinach pozostawionych przez TIRy. Tu trezba bardzo uważać, bo ciągle go znosi bądź to na lewo to na prawo.
~Paw
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Jedno z najlepszych zawieszeń z jakimi sie spotkałem, auto nawet przy szybko pokonywanych zakrętach nie przechyla sie i nie ślizga. Wspomaganie jest świetne ponieważ w mieście działa leciutko, natomiast na trasie szczególnie na zakrętach auto czuje sie w kierownicy i można łatwo nad nim panować. Jazda porównywalna z Citroenem XM.
~fokal55
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Auto prowadzi się bardzo dobrze, solidnie trzyma się zakrętów. Na parkingu bardzo zwrotny jak na tak długie auto. Minusem jest bardzo mały prześwit przedniej osi... Osłona silnika bardzo często zahacza o jezdnie.
~Ted
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
bardzo sztywne nadwozie, super dobrane do mocy i ciężaru auta, można pokonywać w nim zakręty przy dużych prędkościach bez kołsysania kabity i tego typu ekscesów
~Miłosz
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Sprężystość w sam raz (elementy zawieszenia z BMW3), trudo się do czegoś przyczepić. Pięknie wybiera nierówności.
~K
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Przy jeździe na wprost bez zarzutów. Trochę mało precyzyjny. Wspomaganie działa może zbyt ciężko ale powoduje dobre czucie auta
Dziennik kosztów dla Rover 75 Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
13,5
~Jacek
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Daje świetne prowadzenie, dobrze tłumi nierówności naszych \"dróg\", nie daje się wytrącić z równowagi.
Rover 75 Sedan