Lista ocen Saab 9-3 I Hatchback (82) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Spidey
Hatchback 2.2 TiD 125KM 92kW
Na razie bez żadnych problemów. Auto 7 letnie sprowadzone z Włoch w tym roku. Na wszystkie żaróweczki jakie posiada w środku(około 15) nie paliła się jedynie ta w schowku. Działają wszystkie okna, centralne zamki, bagażnik z pilota, radio cd, sterownie z kierownicy, tempomat. Jedyny drobiazg to niedomagający wyświetlacz kompa (SID) ale jest to normalne w tym modelu. Naprawa ze 100 zł. Normalnie szok jak na wiek. Musiałem jednak prostować...
~Tomaski
Hatchback 2.2 TiD 125KM 92kW
zero problemów z autem. całe elektronika/elektryka działa, klima działa, hamulce mają się świetnie, napęd działa, grzanie działa, dodatkowe grzanie działa. Jedynie chęć oszczędzenia \"bo do poprzedniego gulfa to nie dokładałem nic\" powoduje, że EGR woła o pomstę, MAP zaklejony olejem, przepływomierz podstawa ale nie wymieniony bo cośtam... i szlagiery wad o aucie w liste ustawione recytuje się komuś kto na razie ogarnął 1,8passata czyli jest...
~bogulo[małpa]op[kropka]pl
Hatchback 2.0 154KM 113kW
Kupując używanego 9-3 I licz się z czekającymi na ciebie poprawkami po poprzednikach. Masa zaniedbań zmusza nowicjusza do dziesiątek poprawek i jak się na to przygotujesz to wszystko będzie ok. Co się psuje i wymaga naprawy: wyświetlacze SID i klimatronika, przyciski na kierownicy i taśma airbag, czujnik temp. wew (do czyszczenia i smarowania), rolki podnośników szyb, wycieraczki reflektorów, mechanizm anteny
~noniemożliwe
Hatchback 2.0 T 205KM 151kW
Padł mi czujnik temperatury powietrza doładowania i musiałem naprawić wyświetlacz klimatyzacji. Reszta to koszty eksploatacyjne, typu zawieszenie. Jest dobrze. Byłoby bardzo dobrze gdyby nie ograniczona dostępność części. Na szczęście jak na razie, wszystko czego nie było w sklepach znajdowałem w polskich szrotach. Coraz więcej SAABów na naszych Polskich drogach.
~w.
Hatchback 2.2 TiD 115KM 85kW
Sterowanie nawiewem, klopoty z radiem i cd, wyswietlacz komputera, zacinajacy sie przycisk otwierania okna, zacinajacy sie zamak bagaznika, zacinajace sie sterowanie lusterkami, osuszacz przy klimie, nie zawsze plynnie pracujacy zamek w drzwiach, wewnetrzna klamka otwierania drzwi to rzeczy ktore mnie zawiodly. Na szczescie czasem lubie wziasc srubokret do reki, wiec jakos to bylo.
~Sławek
Hatchback 2.0 i T SE 185KM 136kW
Auto 12-letnie i z usterek mamy: padnięty przepływomierz (250zł), czujnik świateł cofania (kilkanaście zł), sparciały przewód od turbo (20zł), regulacja ręcznego (j/w), mała korozja w gnieździe amortyzatora (głównie robocizna), gubiące piksele wyświetlacze (regeneracja jednego 100zł). Aha no i mam zatkany spryskiwacz w tylnej klapie:)
~M.S.D.
Hatchback 2.0 i T SE 185KM 136kW
W tych modelach pokutuje gubienie pikselów przez SID. U mnie też, choć własnoręcznie go \"reperowałem\" na zasadzie: jak się spierniczy to kupię nowy a jak się uda to dobrze. Efekt jest zadowalający - 80-90% pikseli działa. Wystarczy poszukać w guglu i się znajdzie \"tutorial\" a jak się nie chce bawić to za stówkę czy dwie zawsze ktoś naprawi.
~Cuba Libre
Hatchback 2.0 154KM 113kW
komputer pokladowy ktory chce zeby sprawdzic cisnienie w kolach, mimo ze to robilem nieraz. Wiec takie widzi mi sie. i komputer pokladowy, a raczej jego wyswietlacz ktory niektore literki zamazuje a nie ktore nie. To kwestia wilgotnosci powietrza w aucie. Nawet tu w hiszpani czasem nie wyswietla wszystkiego. Ale czy to mi jest niezbedne :)
~buras
Hatchback 2.2 TiD 115KM 85kW
elektronika,a co za tym idzie-antena od radia, wyświetlacze, wycieraczki świateł, ogrzewanie tylnej szyby,air bag, pokazuje komunikaty błędów nie zawsze zgodne z prawdą, uwaga na hak holowniczy!!!dobrze schowany, a zamiast za hak wszyscy ciągną za przewód wspomagania kierownicy,który wystaje i wygląda jak hak:)

Usterki Saab 9-3 I

Saab 9-3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Saabowicz
Hatchback 2.0 i T SE 185KM 136kW
Gubienie pikseli na wyświetlaczu klimy i SID, niedziałający joystick regulacji lusterek (wystarczyło wyczyścić), problem z wycieraczkami świateł przednich i... tyle :) Wszystkie drobne usterki są dobrze znane i udokumentowane na forach saabowskich oraz stosunkowo łatwo naprawialne.
Saab 9-3 I Hatchback