Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Antyfan, 12 lat temu
Silnik 1.8t 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 1.8t 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Samochód nie doceniany w Polsce. Przed zakupem straszono mnie kosztami eksploatacji, jest to mit. ASO są co prawda beznadziejne, ale mając samochód już bez gwarancji nie jest to problem. Skandynawowie mają zimy i w przeciwieństwie do bohaterów przegrywania wojen produkują samochody jeżdżące w tej porze roku. Bryła samochodu jest ponadczasowo piękna.
Benzyna z turbiną równa się doskonałość, mogę tylko żałować, że mam tylko 150 koników. Bardzo cichy, dynamiczny silnik. Spalanie ok 9l, t.j. litr więcej niż poprzedni mój samochód DO Lanos.
Najlepsza konwencjonalna ASB na rynku. Płynna zmiana biegów i sensowny program, bardzo dynamicznie przyśpiesza, oraz zachowuje elastyczność przy każdej prędkości
Jedyne zastrzeżenie to niemieckie młotkowate twarde zawieszenie podwozia, rekompensuje je jednak doskonały fotel kierowcy. Doskonale spisuje się na krętych trasach.
Bez zastrzeżeń. Wprawnemu kierowcy przeszkadza zbyt czuły system parktronic.
Bez komentarza Saab to Saab.
Climatronick rządzi się swoimi prawami, trzeba uwierzyć, że działa prawidłowo, bo tak jest. Jak ktoś lubi manualną klimę może być zawiedziony.
Samochód bardziej przyjazny kierowcy i pasażerowi przedniego fotel. Z tyłu bez rewelacji, ale wygodnie.
Kierowcy ciągników spod marki Młotwagena mogą o takiej ciszy pomarzyć. Do prędkości 150 km/h słychać przede wszystkim szum ogumienia.
Cóż powiedzieć ten samochód nie może być oszczędny, bo tak fajnie jest jak wciska w fotel podczas przyśpieszania. Spalanie głownie w ruchu miejskim na poziomie 10 litrów dla mnie jest zadawalające. W czasie pierwszego miesiąca posiadania i jeżdżenia głownie dla przyjemności wynosiło maksymalnie do 13 litrów. Serwis Saab\'a w Polsce jest drogi, bo nikt przy zdrowych zmysłach tam samochodu nie zostawia. Mój samochód serwisuję w dobrym lokalnym warsztacie, w tym samym co Lanos\'a.
Osobom wybierający Młotwagena z kierownicą za 60 tysięcy przypominam, że wjazd na przegląd gwarancyjny kosztuje ok. 600zł, ubezpieczenie AC 2.400zł, a używany wszystkomający Saab SS kosztuje 25000zł mamy zatem 40000 zł na ewentualne naprawy no i klasę, której młotkom brakuje.
Saab nie jest dobry pojazdem dla złotej rączki, to nie BMW. Co ma działać działa. Może złym pomysłem było pokrywanie miękkim plastikiem elementów deski rozdzielczej, to chyba jedyny mankament.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8t 150KM 110kW [l/100km]