Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

T. Dąbrowski, 19 lat temu
Silnik 2.0t 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 2.0t 150KM 110kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Znakomita luksusowa limuzyna o mocno sportowym (w razie potrzeby ) zacięciu. Przy pełnym wykorzystaniu mocy silnika trudno o konkurencję na drodze. Samochód z charakterem, nie dla każdego. Dyskretna klasa i elegancja - żadnych skrzydeł i metrowych spoilerów. Wiele osób dokładnie rozumie o co chodzi
silnik dla każdego, jak chcesz, to fruwasz albo się snujesz-najwyższa kultura. Niesamowite osiągi i elastyczność na każdym biegu!
Cóż więcej trzeba - świetnie pracująca "szóstka"- aż chce się zmieniać
Na autostradzie i równej drodze rewelacja! Mam wrażenie że opony są wysmarowane butaprenem! W mieście na wybojach trochę twardy. Tylko 4, bo zawieszenie jest nieco głośne.
Coś za coś - w końcu to prawie coupe. Lusterka boczne świetne, do tyłu trochę gorzej.
To nie jest mój pierwszy Saab - kto nie jeździł, ten nie wie...
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Dla kierowcy i pasażera obok jest OK. Z tyłu troszkę gorzej dla wysokich.
Zawieszenie trochę słychać, czego nie lubię...
Spokojna trasa to nawet 8,5 l/100 km, miasto 12-13. Serwis Saaba nigdy nie był tani, a części do nowego Aero...hm. Przeglądy w normie, żadnych napraw jeszcze nie miałem.
Bardzo drogi jako nowy...Mi udało się kupić bezwypadkowy, roczny na gwarancji w Niemczech za cenę nowej Toyoty Corolli w Polsce.
Tylko 4, bo trochę mi skrzypią boczki przednich drzwi. Serwis obiecał usunąć gwarancyjnie.
Jak dotąd nic...
Saab 9-3 II SportSedan