Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

kseton, 17 lat temu
Silnik 2.0t 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 2.0t 150KM 110kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
ładne autko, wystarczająco dynamiczne, bagażnik naprawdę spory, przyzwoicie oszczędne zużycie paliwa, zbyt duża awaryjność jednak
Niestety jest "dziura" w turbodoładowaniu, ciśniesz gaz a silnik niestety nie wchodzi od razu na obroty.
U mnie jest trochę problemu z wrzucaniej dwójki, stosunkowo długie przełożenia lewarkiem jak na ambicje sportowe, nawet za długi, generalnie trochę za dużo trzeba używać siły
nie mogę nic zarzucić
mam wersję z fotelami skórzanymi, trochę słabo trzymają boki, trudno się wsiada i wysiada bo nisko (ale to chyba urok samochodu o ambicji sportowej),b. fajne jest sterowanie na kierownicy radiem, cd i telefonią w aucie, totalnie fatalne rozwiązania z uchwytami na napoje. Jest tylko jeden i to bardzo niepraktyczny
bez zarzutu, klima dwustrefowa naprawdę dobrze się sprawdza
wystarczająca dla 4 dorosłych osób
spokojnie można słuchać radia przy 150 km, bez większych szumów, za to często z tyłu zużywają się stabilizatory więc na dziurach w czasie jazdy trochę stuka, kilkakrotnie zdażyo mi się że przy prędkościach ok. 180-200 km na podszybiu było słychać metaliczny świst (bardzo nieprzyjemny dżwięk)
zużycie paliwa jak na tą moc to chyba ok, ceny przeglądów i napraw wysokie, za wysokie
jak chcesz się trochę posnobować to płacisz za to
czasami wariuje komputer i podaje dziwne komunikaty o usterkach, które nie mają miejsca, nietrwałe wykonanie na konsoli i przyciskach z której złuszcza się cienka warstwa plastiku/gumy co powoduje pogorszenie esetytki
spodziewałem się więcej po tym samochodzie, a w okresie trzech lat wymieniałem: -przednie amortyzatory (te zmienione znowu skrzypią, zwłaszcza w zimie) - pompę wspomagania - jakiś spory układ elektroniczny współpracujący z komputerem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0t 150KM 110kW [l/100km]

9,2