Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Krzych R., 12 lat temu
Silnik 1.9 TiD 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Saab 9-3 II SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nie spodziewałem się, że może tak mało palić.
SAAB - niezły silnik, niezawodny, bogate (przydatne) wyposażenie, efektowny przez skromność,
Silnik gdy tylko się trochę rozgrzeje jest bardzo elastyczny i nie sprawia najmniejszych problemów przy oszczędnej, spokojnej jeździe.
Posiadam 6 biegową skrzynię, samo operowanie biegami, oraz ich \"dobranie\" nie sprawia najmniejszego kłopotu.
Kupiłem używany ze stanem 130 tyś km, nie wiem co było wymieniane. Ogólnie OK.
OK
O desce, fotelach, dostępie i możliwościach regulacji można by powiedzieć przepych, ale jest on bardzo przydatny! To jednak Szwed, prawie Ikea, wszystko przemyślane, zaplanowane i dopasowane.
Klimatyzacja 2 strefowa, ustawienia intuicyjne, wszystko bardzo OK.
To samo co w ergonomii, klasa średnia z klimatem luksusowej limuzyny. Dużo miejsca.
Bardzo dobre. Jazda tym autem nie męczy.
I tu muszę się przyznać do mojej słabości. Lubię jazdę spokojną ale zdecydowaną, oszczędną ale nie flegmatyczną. Komputer (sprawdzany!) cały czas pokazuje zużycie w przedziale 5,6 - 5,9l. I za to najbardziej uwielbiam moją SAAB\'inkę. :)
Ludzie kupujcie SAAB\'y, ani z częściami ani z naprawą ich nie ma problemów. Sprawdzałem, większość części pochodzi od znanych europejskich koncernów (Fiat, GM). Typowy \"mechanik\" będzie ci prawdopodobnie odradzał, a to dlatego że większość trochę się zna na VW(Audi,Seat,itd) i co inne to gorsze.
Bez zarzutu. Póki co...
Bez uwag. Póki co...