Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Wojtek, 7 lat temu
Silnik 1.9 TiD 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Saab 9-3 II SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Ogólnie ok, trochę dla mnie za twardy, niektóre części drogie, wymiana sworznia łączy się z wymianą całego wahacza
Silnik na zimno trochę za głośny, dynamika jak na tą moc i masę ok, spalanie też całkiem dobre
pierwszy i drugi bieg wg mnie za krótki, ale później już bardzo dobrze. Na autostradzie przy 150km/h na 6 biegu 2.5 tys obrotów.
4 gwiazdki, bo dla mnie za twardo, natomiast na łukach, serpentynach auto trzyma się bardzo dobrze, jednak na dziurawych drogach, trochę przetrzepie
wszystko ok, czujniki parkowania bardzo dobre, łapią też bok auta, jeśli wjeżdżamy między samochody pod kątem
deska skierowana w stronę kierowcy, wszystko czytlene
latem super, klimatyzacja szybko schładza, natomiast zimą, gdyby nie ogrzewane fotele, byłaby tragedia. Przy -20 stopniach, przy jeździe pozamiejskiej 40km nie starczyło na pełne zagrzanie silnika. Ogrzewanie zadziałało dopiero po ok 15km. Termostat nowy, sprawny na 100%
Przód, bardzo dużo miejsca. Tył już mniej, na dłuższą podróż 5 osób to nie będzie dobry pomysł
Na autostradzie jest dobrze, po mieście przy ruszaniu i wkręcaniu silnika na obroty już gorzej. Silnik mocno słyszalny w środku powyżej 2.5 tys obrotów
Spalanie na autostradzie, tempomat ustawiony na licznikowe 140. Brak wiatru, trasa non-stop 620km. Średnie spalanie 5.8l/100. Z lekkim wiatrem od tyłu 5.6. Tempomat na 150 daje wynik 6.0. Jak się jedzie pod mocny wiatr, to już przy tej prędkości wychodzi 6.5-6.6. Ekspresówka, 110km/h spalanie 5l/100. Spalanie po samym mieście już gorzej, 6.5-8l/100, zależy od korków i temperatury.
Jak dobrze trafimy, możemy kupić autko, które będzie bezproblemowo chodzić. Porównując do niemieckich samochodów z tego rocznika, koszt zakupu jest niski
Przejechałem tym samochodem 80tys km, w ciągu 2 lat. Oprócz oleju, klocków wymieniłem jeszcze termostat, który skorodował i pękł. Jedyna usterka która zatrzymała mnie na trasie.
Żadnych poważnych awarii

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TiD 120KM 88kW [l/100km]