Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

1bandzior1@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.2 TiD 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się że mimo tak niewielkiej mocy -125 KM i przy dośc dużej masie - bo grubo ponad 1500 kg auto będzie takie żwawe.
Polecam auto - u nas mało popularne, jednakże to po trochę niemiec po trochę włoch i po trochę szwed. Przynajmniej nikt nie ukradnie ;) Zawieszenie i płyta podłogowa z vectry C, silnik 2.2 TID taki jak w vectrze C, ale z tego co wiem jest z fiata.
Fajny silnik, na zimno trochę głośny, jednak po rozgrzaniu w miarę cichy, jednak głośniejszy na zewnątrz niż w BMW. Fajnie przyspiesza mimo niezbyt dużej mocy, mile mnie zaskoczył. Odnoszę wrażenie że auto lepiej przyspiesza (przynajmniej takie są odczucia) niż BMW - przynajmniej na poszczególnych biegach.
Mógł by być 6 bieg. Mimo tego 200km/h nie jest problemem nawet przy 5 biegach.
Zawieszenie mogło by być trochę cichsze i bardziej pewne. BMW wypada w tej kategorii wypada znacznie lepiej.
Tak jak u wszystkich- do przodu ok, do tyłu trzeba sie przyzwyczaić.
Trochę plastikowo, jednak jak dla mnie ok.
Tu super- szybko się nagrzewa, fajnie grzeje, chłodzi dobrze. Szyby przy dwóch osobach nawet w duży deszcz nie parują.
Z przodu ok - z tyłu raczej średnio. Dla małych dzieci ok. Spore auto na zewnątrz, w środku takie sobie. Ja jeżdżę z przodu więc co sie dzieje z tyłu - nie mój problem.
Tutaj 4 z plusem. Jak na dizla - ciche auto. Lekki pomruk silnika- dla mnie się podoba. Ale to tylko na pierwszych biegach. Potem praktycznie silnika nie słychać. Przy dużych szybkościach również cicho. Dźwięki z zewnątrz zaczynają być słyszalne tak od ok. 160 km/h Auto wewnątrz znacznie cichsze niż BMW.
Zimą miasto ok. 8-8,3 litra, latem ok. litra mniej. Może dlatego że nie jeżdżę zbyt dużych odcinków. Trasa - do 140 km/h ok. 6,2. Powyżej tej szybkości, nawet przy dynamiczniej jeździe nie spalił mi więcej niż 7 litrów. Takie średnie zużycie z trasy to 6,5 litra. Można zejść do ok. 5,5 litra - ale trzeba przemieszczać się do 100 km/h (tylko po co- tiry będą wyprzedzać)
Dobre auto nawet używane nie jest tanie. No ale cóż - indywidualność kosztuje. Poza tym który z użytkowników Saaba chciałby jeździć np. passatem? Dzięki temu że Saab jest mało popularny - każdy go dostrzeże na ulicy. Trudno przejechać niezauważonym. A zwłaszcza Saab 93 SS rzuca się w oczy...
Cóż - oby nie przechwalić - jak do tej pory wymiana jedynie filtrów i olejów. Opony zimowe musiałem kupić- mój jedyny większy wydatek...a no i xenon wstawiłem bo nie było. Polecam bo widoczność poprawiła się bez porównania, zwłaszcza w jesienne szare i deszczowe wieczory. W BMW był xenon oryginalny, może dlatego mi światła w Saabie brakowało. Teraz jest super. I auto lepiej wygląda no i widać lepiej.
Słyszałem że ERG pada....tyle że słyszałem....

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TiD 125KM 92kW [l/100km]

6,9