Ocena kierowcy - Saab 9-5 I Kombi

Silnik 2.2 TDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Saab 9-5 I Kombi 2.2 TDi 120KM 88kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jestem fanem Saabów, więc moja ocena z pewnością nie jest obiektywna :). Niestety miałem dużego pecha ponieważ spotkałem po drodze bardzo nieuczciwych mechaników, stad też auto posiadałem jedynie przez 6 miesięcy. Ale przez te 6 miesięcy Saab i ja byliśmy nierozłączną parą :D Saab dają przeolbrzymią frajdę z jazdy, nawet z tak niedużą mocą jak mój. Fantastyczna linia auta. Moim zdaniem najładniejsze kombi spośród ofert z tamtych lat. Szczególnie model pierwszej generacji po liftingu. Z pewnością kupię Saaba ponownie jeśli tylko trafi się odpowiednio zadbany - tym razem jednak Aero. Polecam.
Silnik 2.2 tid jest z pewnością za słaby na auto o tej masie, ale jest dość dynamiczny na wysokich obrotach.
Przy przebiegu 280tys km ma prawo już coś nie grać, był problem z 2ką, która czasem po włączeniu potrafiła wyskoczyć. NIe wiem co było przyczyną, za krótko posiadałem auto i problem nie był zdiagnozowany.
Fantastyczny. Saab jedzie tam, gdzie chcesz by jechał.
Żadnych problemów
Wszystko pod ręką, bardzo wygodne fotel, ustawienia kierownicu pod każdym kątem. Osobiście nie pasowało mi troche umieszczenie przycisków otwierania szyb oraz umiejscownie przycisków na kierownicy.
Wszystko O.K. Wentylacja działa na wysokich obrotach dość głośno.
Auto przeogromne z wielkim bagażnikiem. Miejsce na wszystko co potrzebne i niepotrzebne.
Tutaj mogłoby być ciut lepiej. Głosny szum wiatru sprawia, że czasem się zastanawiasz czy gdzieś okno nie jest niedomknięte.
To w końcu Saab.
Bardzo tanie w zakupie, w porównaniu do tego co się w zamian dostaje.
Podświetlenie klimatyzacji od strony pasażera sporadycznie zanikało.
Tutaj właściwie nie powinienem oceniac, bo jak wspomniałem, przyszło mi się spotkać z bardzo nieuczciwymi mechanikami, którzy wykorzystując moją pechową sytuację (auto stanęło na autostradzie w Niemczech i zostało odholowane do najbliższego warsztatu, który niestety należał do Turków), i którzy to próbowali mnie naciągnąc na 5000-6000 euro naprawy. Z braku innego wyjścia auto zostało zezłomowane w Niemczech.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDi 120KM 88kW [l/100km]

7,1