Ocena kierowcy - Saab 9-5 I Kombi

Arek, 4 lata temu
Silnik 2.2 TDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2002
Saab 9-5 I Kombi 2.2 TDi 120KM 88kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Największe zaskoczenie w tym aucie, zawieszenie dobrze wybiera nierówności, tym autem po prostu człowiek płynie po drodze, a jeszcze bardzo dobrze trzyma się drogi co nie jest często spotykane.
Pierwszy i nie ostatnio saab, dopiero jak kupisz to zrozumiesz. Jeszcze na żadnym aucie tak przyjemnie nie traciłem kasy
Tutaj są moje największe wątpliwości co do tego samochodu. Kupiłem dizla bo chciałem żeby mało palił (tak zaraz ktoś powie nie stać cię to nie kupuj saaba) ale 9-10 w mieście to norma. Na szczęście moc i moment obrotowy jakoś to wynagradzania, klekt silnika jest, ale idzie się przyzwyczaić. Z perspektywy czasu kupił bym benzynę z lpg
Skrzynia chodzi przyjemnie, dynamiczna. Bardzo brakuje 6 biegu na trasie. Co mnie zaskoczyło ponad 260k km na blacie i sprzęgło orginalne. Przy 250k poszedł wysprzęglik (800zl) wymiana z częściami Valeo
Marzenie
Poza rdzą przy tylnych nadkolach (w każdym egzemplarzu) jest elegancko, zero w innych miejscach
Bardzo duży komfort, nawet po zrobieniu 700km nic nie boli, siedzi się jak na kanapie
Wporzo
Bardzo dużo miejsca dla wszystkich, powiedział bym że z tyłu można podróżować w miarę komfortowo podróżować. Bagażnik duży
Wyciszenie nie jest źle, ale 2.2 tid głośno klekocze
Części w większości pasują od opla, czyli można dostać w każdej hurtowni bardzo tanie zamienniki i drozsze dobrej jakości. Minusem jest to że nie wielu mechaników chcę naprawiać saaba, chyba z 5 odwiedziłem nim znalazłem porządnego, na szczęście ceny ma uczciwe
Za te pieniądze myślę że ciężko o lepszą furę, oczywiście mówię to u aucie od 6k zł w górę na nie za 2k

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDi 120KM 88kW [l/100km]

8,3