Lista ocen Saab 9-5 I Sedan (65) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~noniemozliwe
Sedan 2.3 T 16V Aero 250KM 184kW
Prowadzenie jest solidne, samochód jest stabilny - nawet przy wyższych prędkościach. Sterowanie jest przyjemnie ciężkie, a kierownica spora i dobrze leży w dłoni. Wchodzenie nim w zakręty jest całkiem przyjemne jak na przednionapędowca bez szpery. Zawieszenie jest utwardzone, ale całkiem nieźle tłumi wyboje. Sporą wadą jest przenoszenie dźwięków zawieszenia do kabiny - Adui czy BMW to to nieestety nie jest.
~rich07@interia.pl
Sedan 2.3 t 185KM 136kW
Calkiem niezle, w porownaniu z moja poprzednia 9-3-ka roznica jest ogromna. Dobrze dzialajace wspomaganie, pewne prowadzenie na zakretach, latwe zmiany kierunku jazdy. Czasami ma sie niestety wrazenie, ze tyl za bardzo buja, ponoc w aero z uwagi na wieksza sztywnosc jest to lepiej rozwiazane, jestem sklonny w to uwierzyc.
~Maciej
Sedan 2.3 i T 170KM 125kW
Zawieszenie od Aero jest jednym z lepszych jakimi miałem przyjemność się przemieszczać. Do mojej poprzedniej rajdówki brakuje mu tylko lekkości prowadzenia (700kg robi różnice). Naprawdę zawieszenie od Aero jest ideałem do tego auta. Przy 17 calowych obręczach nawet polskie drogi są znośne.
~woza77
Sedan 2.0 i T SE 150KM 110kW
Wszystko cicho i płynnie. To zawieszenie jest zestrojone dla osób lubiących wygodę. Jedziesz jak na sofie przed telewizorem. Ma to też swoje minusy - powyżej 120 km/h trzeba uważać na krętej, dziurawej drodze. Jak dla mnie super.
~Spiechu
Sedan 3.0 TiD 176KM 129kW
Mam wersję Hirch na 18`` felgach przy mocno obniżonym zawieszeniu. Precyzja prowadzenia oraz przewidywalność zachowania się auta na drodze stoiu na najwyższym poziomie. Auto niczym nie zaskakuje i prowadzi się super!
~Maciek
Sedan 2.0 T 16V 185KM 136kW
Trzymanie się drogi świetne ale zbyt długi zwis z przodu powoduje czasem nerwowe bujanie na poprzecznych nierównościach. Polecam zmianę zawieszenia z fabrycznego na sportowe. Usztywnia się na 17 calowych oponach.
~Przemek
Sedan 3.0 TiD 176KM 129kW
Auto prowadzi się dość dobrze. Jest komfortowe i dzięki miękkiemu zawieszeniu nawet polskie dziury są mało odczuwalne. Niestety nie jest to auto sportowe, brakuje nieco pewności przy dużych prędkościach.
~kreeg
Sedan 2.3 T 230KM 169kW
Jako iż moje auto to wersja Aero, to nie mam na co narzekać, samochód klei się do drogi (jeśli masz dobre kapcie ...) i można się zaskoczyć jak dany winkiel jesteś w stanie szybko przejechać
~pb@pb-bootlegs.ceti.pl
Sedan 2.3 i T SE 170KM 125kW
auto prowadzi się bardzo pewnie, nie ma problemow z szybkimi zakrętami. Jedyna wada to to, ze za duzo wibracji od zawieszenia przenosi si na kierownice, ale to tylko przy naprawdę dużych nierównościach.
~ws2b@interia.pl
Sedan 2.3 t 185KM 136kW
prowadzi się bardzo pewnie, neutralnie. esp wchodzi w życie późno, co mi osobiście odpowiada. można je całkowicie wyłączyć. tym autem można naprawde szybko pokonywac zakręty
Saab 9-5 I Sedan