Ocena kierowcy - Saab 9-5 II Kombi

Silnik 2.0 t 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Saab 9-5 II Kombi 2.0 t 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne
AUTO dla kogos kto ceni sobie styl komfort,osiagi ,i poniekad prestiz .lecz nie jest tak krzykliwe jak mercedes ,bmw ,audi a saab pod wieloma aspektami przewyzsza powyzsze marki i osiagami i bezpieczenstwem niezucajac sie przytym w oczy miejscowym amatorom cudzej wlasnosci..Auto raczej dla mlodych, Volvo jest dla ludzi bardziej ustatkowanych..bo po co dziadkom turbo pod maska???
silnik w tym aucie zaskoczyl mnie pozytywnie , fajnie pracuje ..owszem jest turbo dziura tak ale mozna z tym zyc:) jak juz chwyci - to pojawia sie usmiech na twarzy tak milo wciska w fotel ( zreszta bardzo wygodny fotel:)
a wiec tak ..mam automata ale z funkcja sentronic cokolwiek to znaczy sa lopatki,przyciski na kierownicy do zmiany biegow i to zdaje egzamin na 100% (dopoki sie nie zepsuje:)ten automat przezuca bieg bardzo plynnie i o dziwo wie jak ci dopasowac bieg do jazdy w mgnieniu oka ..mi to pasuje .a jak sie chce pobawic autkiem ...zostaje sentronic
twardy i trzyma sie drogi jak przyklejony, tu mam porownanie do bmw 7 jakim jezdzilem do niedawna i calkiem to samo bmw e32 na oponie 235/45/16 jak pamietam (koleiny to zmora ale na normalnych drogach jest ok :)zawieszenie nie buja ,chusta autem jest zestrojone raczej twardo-elastycznie ..a w komfortowych fotelach nie czujemy na tylku polskich dziur..a wiec komfortowo z nutka sportowej jazdy
dobra- chyba ze ktos ma z metr czterdziesci.
no to tu jest troche jak w bmw (wszystko dopasowane do kierowcy..
ogrzewanie naprawde najlepsze w swojej klasie (wkoncu auto z kraju gdzie wiedza co to snieg i mroz:)
ja mam 190cm wzrostu i za mnoa smialo siada osoba o podobnym wzroscie (mam kombi wiec linia dachu to umozliwia) i z tulu jest komfortowo lepiej niz w passacie b6 czy hondzie accord
tu jest troszke gorzej moglo by byc lepiej ..slychac motor ale jest to calkiem przyjemne na wyzszych obrotach zalezy kto co lubi (jak ktos chce ciszy polecam lexusa LS ciszej niz w nowej s klass.
ekonomicznosc to nie jest najmocniejsza strona tego auta autko lubi spalic swoje , ale bez tragedji trasa 8,0 -8,6- miasto niestety nawet 15-16 (turbo zyje turbo pije:) cos za cos
jedyna mankamentem w tym aucie sa plastiki gdzie niegdzie zle spasowane i czasem cos trzeszczy ale to przewaznie chwile i ustaje no niestety wszystkie auta maja swoje plusy i minusy ..ale jakosc materialow np caly kokpit jest wykonany z miekkiego tworzywa ,wiec to dziwne ze ze pokusili sie o twarde plastiki np raczki w drzwiach no to saab dal troche tylka (a bardziej GM)
BRAK ( JAK NARAZIE)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 t 150KM 110kW [l/100km]