Lista ocen Seat Alhambra II (7N) (18) - Ergonomia

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrewj
Van 2.0 TDI 150KM 110kW
Ogólnie dobrze jak to w VAG i widać dopracowanie w szczegółach np. blokada bocznych drzwi gdy otwarta klapka wlewu paliwa. Minusy: 1. wlew Adblue od strony bagażnika. Przy 12 tys. km pojawia się irytujący komunikat o maksymalnym zasięgu 2400 km. Za kazdym razem trzeba przełącząć wyświetlacz, aby się nie wyświetlał. Adbue można uzupełnić samodzielnie (wychodzi 4-5 zl/l) ale trzeba dokupić zestaw do nalewania aby tego świństwa nie rozlac w...
~jarni
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Bardzo dużo schowków zarówno ogólnego przeznaczenia jak i funkcjonalnych np. ten na okulary. Dostęp do różnych funkcji pojazdów poprzez przyciski i pokrętła bez zarzutu. Zarządzanie oświetleniem w aucie również na bardzo wysokim poziomie. Dwie rzeczy, które denerwują to przypadkowe naciśnięcia przycisku z "słuchawką" w kierownicy co powoduje włączenie komunikatu, informującego, że nie mam podłączonego telefonu oraz to co się...
~Pablo
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Tutaj nie można mieć żadnego zarzutu. Cieszy mnie, że panel klimatyzacji i radio nie są sterowane z jednego punktu jak w nowym C4 G. Picasso. Wszystko jest pod ręką (jak w VW). Nie potrzeba instrukcji, aby zapoznać się z funkcjami. Wszystko można opanować intuicyjnie. Brakuje tylko kontrolki działających świateł mijania na desce rozdzielczej (to jest moje odczucie, bo jeżdżę na trybie auto). Samo podświetlenie przycisków nie załatwia sprawy (w...
~Michał
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Mam tu tylko dwie drobne uwagi. Po pierwsze dachowy schowek (wersja ze szklanym dachem) na okulary zmieści tylko małe egzemplarze. Po drugie półeczka za skrzynią biegów jest bardzo płytka, więc ciężko ją wykorzystać. To idealne miejsce na telefon, a przez małą głębokość dość znacznie wystaje. Ma to jednak tylko znaczenie estetyczne, bo telefon trzyma się tam pewnie.
~Wiesław
Van 2.0 TDI 184KM 135kW
duża ilość schowków, wszystko pod ręką. Samochodem można wygodnie przewozić 7 osób. Długo szukałem takiego samochodu. Większość aut 7-miejscowych oferuje tylne miejsca tylko dla małych dzieci. W Alhambrze z tyłu mogą podróżować dorosłe osoby, kilka razy jeździliśmy w 7 dorosłych osób do Chorawcji i było wygodnie
~wojtekchl
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Wszystko na swoim miejscu bez szukania etc. Obsługa telefonu na medal nie tylko z panelu nawigacji ale tez z kierownicy i wyswietlacza na tablicy, nawigacja bardzo dobra, bardzo przydatne wskazania na tablicy co pozwala w panelu nawigacji na sterowanie radiem telefonem etc.
~Roman
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Wszystko na swoim miejscu. Wieczorem przytłacza ilość podświetlonych na czerwono przycisków. Siedzenia nieco za twarde (mam fotele z advanced style), nie jest wygodnie jak w domu na kanapie.
~Itum
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Bez zarzutu. Bardzo użyteczny jest schowek na podszybiu. Te w podłodze również, ale używane są od święta, na rzeczy, które muszą być w samochodzie (dla dzieciaków)
~Damian
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Wersja 7 osobowa pomimo tego w trakcie zjazdy w kompletnym składzie pozostaje bagażnik na dodatkowe dwie walizki bagażowe
~RadekP
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Wszystko na swoim miejscu, a siedzenia doskonałe. Żałuję, że nie kupiłem fotela, który można zamienić na fotelik dla dziecka.