Lista ocen Seat Alhambra II (7N) (19) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablo
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Do silnika nie można mieć zastrzeżeń. Pracuje kulturalnie. Zimą odpala bez problemu. Posiada zainstalowany fabrycznie dogrzewacz, który pozwala na szybkie rozgrzania silnika zimą, a co za tym idzie zmniejsza spalanie i pozwala szybciej ogrzać auto. Dodatkowo zainstalowałem TELESTART WEBASTO. W tym momencie mogę pilotem w każdej chwili uruchomić dogrzewacz i przyjść po 20-30 min do rozgrzanego i odmarzniętego auta. Polecam wszystkim, którzy się...
~andrewj
Van 2.0 TDI 150KM 110kW
Diesel 150 KM w połaczeniu z DSG jest wystarczający do napędzania tego auta. Oczywiscie wersja Diesel 184KM byłaby lepsza, ale za cenę zwiększenia mocy do 184KM mam DSG, a wolę mieć komfort automatu, który zawsze wybierze odpowiednie przełożenie, gdy potrzeba. W mojej wersji najbardziej czuć brak mocy przy pedale gazu w podłodze, auto zaczyna wchodzić na wysokie obroty i przez pewien czas nie czuć przyspieszenia, z drugiej strony to nie jest...
~Michał
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Fajnie się zbiera i daje sporo frajdy (jak na VANa). Wyprzedzanie nie jest problemem. Ja wybrałem benzynę, bo w mieście jest bardziej dynamiczna od 2.0 TDI. Spalanie - w mieście 11-12 (dynamiczna jazda nawet 15-16), na trasie krajowej 7,7-8,0, na autostradzie 8,5-9. Przy aucie ważącym 1,8 tony + 4 pasażerów i cały bagażnik - wynik uważam dobry.
~jarni
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Trudno o lepszą jednostkę napędową dla takiego samochodu. Z jednej strony spokojny, wręcz nieśmiały, z drugiej - gdy mocniej dodam gazu -prawdziwy mocarz. 177KM sprawia, że praktycznie w każdej sytuacji czułem rezerwę mocy - a to daje dużo wewnętrznego spokoju podczas jazdy.
~Roman
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Moc silnika bardziej niż wystarczająca, do 200km/h przyspiesza wyraźnie nie jest to wymęczone 200, dynamika przy ruszaniu aż za dobra, lepiej nie wciskać gazu do dechy przy mniejszych prędkościach bo rwie przyczepność i migają lampki systemów
~Jaro
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Zmiana oprogramowania silnika na 180 KM daje temu ciezkiemu samochodowi mocy w kazdych warunkach, nawet jak jest zapakowany na full to daje rade. 140 KM przy 4x4 byloby troche ociezale.
~RadekP
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik bardzo dobrze się spisuje, chociaż mocy mogłoby być więcej. Ale skrzynia to wszystko nadrabia. Ładnie się zbiera do wyprzedzania nawet załadowany po dach.
~Itum
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
177 koni pozwala zostawić na światłach niejednego ściganta, najczęściej ze szczęką do ziemi. A dodajmy do niskie spalanie... idealne połączenie
~Rodzinka
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Hałaśliwie, metalicznie kiedy zimny. ogólnie bez zarzutów. 140 KM czasami brakuje mocy teraz bym kupił 177 KM.
Dziennik kosztów dla Seat Alhambra II (7N)
~wojtekchl
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
elastyczny i cichy, chociaż nie ejst to król agresywnej jazdy ale to bardziej chyba ze wzgledu na skrzynie biegów no i wagę auta.