Lista ocen Seat Alhambra II (7N) (18) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrewj
Van 2.0 TDI 150KM 110kW
Zawieszenie to kompromis pomiędzy komfortem, a sztywnością. Na początku brakowało mi lepszego komfortu, ale już się przyzwyczaiłem. Być może wpływ na to mają opony XL (utwardzone), mam rozmiar 17" i obawiam się, że na 18" jak w wersji FR byłoby już za twardo. Jeżeli chodzi o sztywność to warto obejrzeć wspomniany film Zachara (jest też test w Automaniaku) i zobaczyć co się dzieję przy teście łosia - nie jest najgorzej jak na te...
~Pablo
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Auto doposażono w pakiet STYLE, dzięki któremu otrzymaliśmy usportowione zawieszenie, dzięki któremu samochód trzyma się jezdni jak typowa niska osobówka. Ponadto fotele lepiej trzymają na boki. Porównując to rozwiązanie do tych które mam w C4 G. Picasso, to auto nie buja się na zakrętach, mniej reaguje na podmuchy wiatru, zawieszenie mimo swej twardości jest dużo cichsze niż u konkurencji. Ogólnie bardzo solidnie.
~jarni
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Tutaj dam "tylko" 4 ze względu na to, że nierówności i dziury tak powszechne na naszych drogach przenoszą się dość twardo na elementy wnętrza. Przykładowo: parę razy zdarzyło mi się, że podczas jazdy otwierały się schowki pasażera oraz ten obok deski rozdzielczej.
~Michał
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Mam wersję FR, więc zawieszenie jest obniżone i utwardzone, ale wciąż dość komfortowe. Nierówności wybiera cicho i sprężyście. W zakrętach pewne. Oczywiście nie polecam rajdowej jazdy górskiej. To nie to auto. To mistrz autostrad i długiego dystansu.
~wojtekchl
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Dla mnie 5 przy tej wielkości dobry komfort połączony z brakiem bujania przy dużej prędkości, dobrze skręca. Na razie nie widzę wad. Jest też bardzo ciche, nie dobija etc.
~Itum
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Jak to Seat - jest odrobinę za twardy jak na rodzinnego vana. Ale dzięki temu zachowuje się całkiem pewnie jak na prawie dwutonowe auto.
~Rodzinka
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Jestem mile zaskoczony, może to koła 18 cali ale prowadzi się świetnie. Czasami trochę sztywno. Fajnie pracuje układ kierowniczy.
~Damian
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Zawieszenie sportowe w wersji FR pasuje idealnie do tego samochodu, w trasach krążownik szos
~kedarrr
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Odrobinę za twardy, ale mimo wszystko komfortowy. Jak na swoje gabaryty nieźle się prowadzi.
~MrMagic
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Główny problem - podmuchy wiatru. Trzeba na nie uważać na autostradzie. W mieście bez zarzutu