Lista ocen Seat Alhambra II (7N) (16) - Widoczność

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablo
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Do widoczności nie mam zastrzeżeń. Oczywiście nie ma tutaj takiej długiej szyby jak w C4 Grand Picasso i trochę mi tego tutaj brakuje. Boczne przednie słupki są tak grube, że nie dają prawie żadnej widoczności na boki. Te małe okienka nie zapewniają odpowiedniej widoczności np. przy wykonywaniu manewru skrętu blisko krawężników. Francuzi jednak zrobili to lepiej, gdzie naprawdę wszystko widać. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na boczne lusterka...
~andrewj
Van 2.0 TDI 150KM 110kW
Całkiem dobrze mi się manewruje tym samochodem pomimo początkowych obaw ze uwagi na jego gabaryty. Jest to zasługa dużych szyb, wysokiego punktu siedzenia, czujników parkowania przód/tył oraz kamery cofania, która bardzo się przydaje i nie jest tylko gadżetem. Z uwagi na kamerę często parkuję tyłem, choć oczywiście pod takim supermarketem gdzie jest potrzebny dostęp do bagażnika już niestety nie. Co do kamery to jest dobrej rozdzielczości,...
~jarni
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Wiem, wiem są czujniki parkowania oraz kamera cofania więc można na nich polegać. Nie do końca - kierowca potrzebuje również rzucić okiem na rzeczywistość a do tego przydałyby się większe lusterka (adekwatniejsze do wymiarów auta). Sporo do życzenia pozostawiają też małe trójkątne szybki po bokach - nic konkretnego nie można przez nie zobaczyć a niepotrzebnie skupiają uwagę.
~wojtekchl
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
To dziwne ale ze względu na wysoką pozycję zapomina sie troche o lusterkach bo wszystko widać... Do przyzwyczajenia jest niewidoczny przód początkowo przeszkadza ale po paruset kilometrach w ogóle przestaje się zauważać
~Michał
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Duże okna w każdym kierunku i do tego kamera cofania. Sama kamera mogłaby mieć lepszą jakość, ale na potrzeby parkowania w zupełności wystarczy. Lusterka zew. - dobry kompromis. Zapewniają dobrą widoczność.
~Roman
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Nawet można zajrzeć przez sufit. Przednie słupki spore ale i tak jest lepiej niż w moim poprzednim aucie, może dlatego że się juz przyzwyczaiłem do szerszych słupków.
~Wiesław
Van 2.0 TDI 184KM 135kW
doskonała widoczność z każdej strony, do tego kamery 360 stopni, czujniki ze wszystkich stron i kamera cofania
~Rodzinka
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Po mimo dużych rozmiarów jest bezproblemowo. Kamera cofania pomaga bardzo ale fabryczna jest beznadziejnej jakości.
~kedarrr
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Duże szyby i lusterka dają dobry przegląd sytuacji na drodze. Słupki A mogłyby nieco mniej zasłaniać...
~Itum
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Słupki A to problem tego designu. W mieście przy skręcaniu w lewo praktycznie jedziemy na ślepo.