Lista ocen Seat Alhambra II (7N) Van (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrewj
Van 2.0 TDI 150KM 110kW
Automat DSG o 6 przełożeniach (skrzynia "mokra" podobno mniej awaryjna od "suchej" 7 przełożeń). Szybko wybiera przełożenia i dobrze się dogaduje z silnikiem Diesla. Dla mnie to optymalny wybór, bo idealnie pasuje do vana. Fajny jest tryb żeglowania - DSG przełącza na bieg jałowy i jest ciszej, płyniesz na trasie. Z tego powodu nie jeżdżę zbyt często na tempomacie. Plusem są łopatki, które umożliwiają oprócz manualnej...
~Pablo
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Posiadam wersję DSG. Od pierwszego przejazdu zakochałem się w tym rozwiązaniu. Zmiana biegów następuje bezskokowo. Że biegi się zmieniają widać tylko po wskazówce obrotomierza (no chyba, że mocno deptamy). Zestrojenie skrzyni pozwala na dynamiczne przyspieszanie. Przy V=140km/h na obrotomierzu mamy wartość 2800. Jest to rozwiązanie przyzwoite, no może przydałby się już 7 bieg. Sumując powiem jedno, skrzynią manualną nie jestem osiągnąć tak...
~wojtekchl
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Skrzynia biegów zestopniowana zdecydowania na ekonomiczną jazdę oraz niezbyt agresywną, baardzo krótka jedynka. Biegi wchodzą łatwo, wskaźnik biegów na tablicy przydatny bo trudno stwierdzić który bieg wrzucony ze względu na bardzo dobre wyciszenie silnika.
~jarni
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Skrzynia DSG pracuje bez zarzutu, biegi zmieniają się płynnie zarówno przy ekonomicznej jeździe i delikatnych przyspieszeniach, jak i przy dynamicznym nabieraniu prędkości.
~Roman
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
DSG i tu powinna być kropka. Może nieco bezużyteczny tryb sport bo przy deselu nie ma większego sensu żeby kręcić go na aż tak wysokie obroty.
~Rodzinka
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
6-cio biegowe DSG bije na głowę DSG 7-mio biegową. Zmiana biegów szybko i płynnie, nie wielka różnica w pracy do nowej BMW 8 biegów.
~kedarrr
Van 2.0 TDI CR 177KM 130kW
Nic dodać, nic ująć. Skrzynia DSG pasuje do Alhambry jak ulał i działa bardzo dobrze.
~Michał
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Klasyka gatunku. W trybie sportowym daje trochę zabawy. Bez uwag.
~Damian
Van 2.0 TSI 220KM 162kW
Aktualnie bez uwag, DSG ładnie pracuje
~Kuzol
Van 2.0 TDI 140KM 103kW
Krótki skok dzwigni, precyzyjna i mam nadzieję, że trwała.
Seat Alhambra II (7N) Van