Lista ocen Seat Altea Freetrack (8) - Układ jezdny

~P941
Freetrack 2.0 TDI 170KM 125kW
jedno słowo: HALDEX. Największa zaleta i wada tego układu to fakt że użytkownik nie ma mocy sprawczej by ingerować w poczynania tego układu. Jedyne co da się zrobić to wyłączyć ESP. Auto zachowuje się jak przednio napędówka do puki nie wyprowadzimy go z równowagi, albo nie będziemy zbyt dynamicznie wykorzystywać jego potencjału. Mimo wyglądu obróconej wanny położonej na wózku udającym terenówkę zawieszenie jest bardzo sztywne i nie gibie się...
~jakub_chudziński
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Auto prowadzi się niesamowicie pewnie, nie podpiera się lusterkami w zakrętach. Układ kierowniczy bardzo precyzyjny, a zarazem chodzący bardzo leciutko. Zawieszenie dość twarde, zdecydowanie twardsze niż przykładowo w Passacie przedostatniej generacji, ale daje to właśnie przewagę w jeździe po bardziej krętych drogach i lepiej czuje się kontakt z podłożem.
~tomek1213@interia.pl
Freetrack 2.0 TSI 200KM 147kW
Super prowadzi się jak po sznurku szczególnie w porównaniu do poprzedniego auta,tylny napęd dołącza się niezauważalnie super do jazdy zimą po naszych"odśnieżanych" drogach naprawdę trudno wyprowadzić go z równowagi a do tego ESP które można wyłączyć i wtedy jest zabawa.
~sheriff_motorrijder
Freetrack 2.0 TDI 170KM 125kW
Wersja Sport Up ma sportowe zawieszenie przekonałem sie o tym gdy pękła przednia prawa sprężyna i okazało się że trzeba ją ściągać z Hiszpanii. Jednak trzyma się drogi jak jak przyklejona a mówimy tutaj o miniwanie.
~Kot
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Nie mam uwag (jak na samochód rodzinny) ... a zdarzyło mi się nawet pojeździć na torze Kielce i torze Łódź
~Damian
Freetrack 2.0 TSI 200KM 147kW
bardzo szytywne auto VW usztywnił jak dla mnie wystarczająco
~aro121
Freetrack 2.0 TDI 170KM 125kW
ABS ESP :) świetnie trzyma się drogi.
~amarok371@interia.pl
Freetrack 2.0 TDI 140KM 103kW