Ocena kierowcy - Seat Altea XL

McArthur, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Seat Altea XL 1.4 TSI 125KM 92kW od 2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mam BMW Touring 3 ale na dłuższą trasę z rodziną wybrałbym się Seatem. Zawieszenie jest miększe. Auto jest cichsze i spalanie mniejsze - przy przepisowej jezdzie na długich dystansach. Aczkolwiek pojemność zbiornika paliwa mogłaby być większa. Nie kupiłbym tego auta jeszcze raz gdyż wydaje się zbyt delikatny - ale moja żona z pewnością by go kupiła ze względu na stylistykę i przestrzeń. Dla mnie to była finansowa okazja a żonie model spasował (i wilk syty i owca cała)
Taki sobie milutki samochód rodzinny - moja żona go lubi. Ma asystenta parkowania ;) Ja lubię zawieszenie, oprócz tego zestaw multimedialny bo ucisza maluchy - oglądają bajki.
Jak się go popędzi to się nawet rozpędzi w miarę przyzwoicie ale kosztem chałasu - dobry do rodzinnej jazdy - koniki się znajdą jeżeli jest taka potrzeba aczkolwiek unika się takich porzeb w tym samochodzie gdyż ceni się komfort całej rodziny.
Lekko i zgrambnie - może zbyt lekko jak dla mnie (wolę twardą BMW).
Nawet zachowuje się przyzwoicie przy grzecznej jezdzie. Jak się chce trochę poszaleć to i tak nie można bo z tym silnikiem nie powojuje, zawieszenie jest zbyt miękkie aczkolwiek zachowuje się przyzwoicie nawet w ciasnych zakrętach.
Słupki są spore ale da się przyzwyczaić - ostatnio w BMW nie zauważyłem samochodu po lewej ze względu na słupek (dużo mniejszy niż w altei)
Tempomat jest lekko dziwny - strasznie małe przyciski do manipulowania. Swiatła przeciwgielne zapala się podciągając do góry przełącznik - raz by włączyć przód, dwa razy by włączyć tył - Myślę że moja żona jeszcze tych dwóch ustroństw jeszcze nie używała.
Ogrzewane siedzenia, klima daje rade nawet przy -20
Prawie jak moje stare Mondeo z 2008 roku - niezła przestrzeń. Można się wybrzć na wakacje.
Silnik troche klekocze, przy gwałtownym przyśpieszeniu jest głośno.
Mogło by być lepiej, średnie 7,1 nie rozpieszcza - na długie trasy aż tak często się nie jedzie. W BMW mam takie samo spalanie a motor 2.0i + więcej koników
Dobry upust: ok 6-7tyś EUR Sporo gadzetów i bajerów. Aczkolwiek jest to dość delikatny samochód.
Szyby w przednich drzwiach są spore więc drżę przy ich zamykaniu - czy ten układ sie nie wysypie.
Do tej pory jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]